0

Samsung Galaxy Note 7 było pierwszym urządzeniem, który korzystał z najnowszej generacji szkła ochronnego Gorilla Glass. Tuż w okolicach premiery smartfona koreańskiego producenta jeden z youtuberów – JerryRigEverything przygotował materiał, który rozpoczął istną burzę w technologicznym świecie, według testu Gorilla Glass 5 dużo słabiej chroni przed zarysowaniami niż czwarta generacja  tego szkła. Ostatnie doniesienia jednak są zgoła odmienne.

By całą sytuację wyjaśnić muszę zacząć od metodologii testu szkła, które stosował youtuber. Korzystał on do zarysowania szkła zestawu rylców, które po wielu testach różnych urządzeń po prostu się tępiły, a on je dodatkowo ostrzył przy pomocy dużo twardszych narzędzi o twardości 8 czy 9 (według skali Mohsa). One z kolei zostawały drobiny na bardziej miękkich rylcach, co przekładało się na zarysowanie Gorilla Glass już przy 3. JerryRigEverything zauważył, że ten problem, gdy zakupił kolejny zestaw rylców i ponownie przystąpił do testów, wówczas wyniki był zupełnie inne. Gorilla Glass w Samsungu Galaxy Note 7 nie rysuje się przy rylcem o twardości 3, jednak tak jak poprzednia generacja szkła rysuje się dopiero przy pomocy wskaźnika o twardości 6.

JerryRigEverything przeprosił za całe zmieszanie, jednak to nie zmienia faktu że sporo krwi napsuł youtuber zarówno twórcom Gorilla Glass jak i samemu Samsunga Galaxy Note 7.

Źródło: phonearena.com

Exynos 7270 w końcu odsłonił swój największy atut

Wcześniejszy wpis

To już definitywny koniec Samsunga Galaxy Note 7

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy