0

Pod koniec sierpnia, dokładniej mówiąc 22 miała miejsce oficjalna prezentacja najnowszej wersji Androida 7.0 Nougat. Od tego czasu minęło nieco ponad półtora miesiąca, a już mamy kolejną jego wersję oznaczoną numerem 7.1. Google z reguły wraz z premierą kolejnej wersji Androida prezentuje pierwsze urządzenia działające pod kontrolą nowego systemu, jednak przy premierze Nougata nie ujrzeliśmy smartfonów. Dopiero wczoraj mieliśmy okazję poznać Pixela i Pixela XL, a dosyć przypadkowo również i Android 7.1.

Sytuacja z nową wersją systemu sygnowanego zielonym robocikiem była mocno nie jasna. Na polskiej stronie internetowej Google’a widniała jedynie informacja, że nowe telefony korzystają z Androida 7.0, jednak już wersja angielska mówiła o Android 7.1. Redaktorzy serwisu Android Police mając okazję nieco dłużej korzystać z Pixeli znaleźli kilka nowych funkcjonalności, które serwuje nam nowa wersja zielonego robocika.

Po pierwsze pojawił się tryb Night Mode jest to swego rodzaju filtr, który zapobiega nadmiernej emisji niebieskiego światła, dzięki czemu wzrok nie męczy się tak w czasie korzystania z telefonu. Ciekawym rozwiązaniem to opcja Moves, dzięki której po przeciągnięciu palcem po ikonie aplikacji pojawia się dodatkowa kontekstowa lista opcji. Rozwiązanie dające namiastkę 3D Toucha znanego chociażby z iPhone’ów. Z mniej istotnych zmian dotyczą poprawek związanych z lepszym działaniem dotyku w telefonie. Pojawił się również system aktualizacji, dzięki któremu wszystko może się dziać w tle.

Google dosyć szybko zdecydowało się na zaktualizowanie Androida do nowszego numeru. Czy teraz część producentów zdecyduje się na przesiadkę od razu do wersji 7.1?

Źródło: androidpolice.com

Jakie telefony Lenovo dostaną aktualizację do Androida Nougat?

Wcześniejszy wpis

Wiko Jerry – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android