0

Przed kilkoma dniami pisałem o tym, że fiński producent zamierza powrócić do świata mobilnych technologii. Wówczas jednak pojawiły się informacje dotyczące telefonu, który nie należał do najwyższej półki cenowej, lecz do tej średniej. Teraz mamy informacje związane ze smartfonem, który z kolei jest znacznie ciekawszym rozwiązaniem.

Jak na razie o samym telefonie nie wiemy zbyt wiele. Tylko kilka podstawowych informacji, ale już one mogą tworzyć koncept smartfona od Nokii. Warto wspomnieć na początku, że chiński serwis Anzhuo twierdzi, że komórka jest dopiero w fazie prototypu i została oznaczona jako P1. Model ten ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 lub 5,5 cala, który ma pracować z rozdzielczością 2K. Nokia chce wykorzystać ekran typu AMOLED. Dużo jednak ciekawszym aspektem jest sam aparat, który ma wykorzystywać grafenowe matryce. Koncept ciekawy, który Nokia patentowała kilka lat temu, a teraz chce wykorzystać go na masową skalę. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji Androida sygnowanego zielonym robocikiem oznaczony numerem 7.0. Dodatkowo fiński producent ponownie będzie chciał wykorzystać ponownie swoją autorską nakładkę systemową Z Launcher.

Nokia widać, że chce na nowo zalać rynek swoimi telefonami. Jak w praktyce wyjdzie powrót fińskiego producenta okaże się kilka miesięcy po premierze telefonów. Może być ciekawie, choć rynek na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił i tak łatwo nie będzie wrócić do czołówki producentów sprzętu mobilnego.

Źródło: phonearena.com

Coolpad Note 5 – 4 GB RAM za 600 zł z hakiem

Wcześniejszy wpis

Brak gniazda mini jack nie wyklucza analogowego audio

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy