1

O smartfonie Nokii mówi się od dłuższego czasu. Microsoft od dłuższego czasu boryka się z problemami – linia smartfonów Lumia sprzedaje się zdecydowanie gorzej od założeń i najpewniej nie poznamy następców Lumii 950 czy 950 XL. Na tym wszystkim może dodatkowo zyskać sama Nokia, która przygotowuje się do wejścia ponownie na rynek smartfonów Były już pewne poczynione próby, ale nie do końca się sprawdziły. Teraz fiński producent chce inaczej podejść do tematu.

Konkretniejsze informacje o nowym telefonie Nokii pochodzą z wyników benchmarków Geekbench. Sercem urządzenia ma być najnowszy dla średniej półki układ Qualcomma ośmiordzeniowy Snapdragon 430. Specyfikację uzupełniać ma 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 7.0. Na koniec dodam, że telefon w Geekbench figuruje pod nazwą kodową Nokia D1C.

Jak na razie nie mamy zbyt wielu informacji o nowym smartfonie Nokii. Zapewne na przestrzeni następnych tygodni poznamy więcej szczegółów. Co Wy sądzicie o powrocie fińskiego producenta na rynek telefonów?

Źródło: phonearena.com

Facebook kopiuje rozwiązania znane ze Snapchata

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje – Doom & Destiny

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android