0

O odświeżonej wersji flagowca chińskiego producenta pisałem już jakiś czas temu na łamach MobileWorld24.pl. Wówczas jednak były to jedynie przecieki, dzisiaj mamy dla Was konkretne informacje z oficjalnej prezentacji Xiaomi. Już na wstępie zaznaczę, że zmiany nie są wbrew pozorom tylko kosmetyczne, a dodatkowo pojawiła się jeszcze większa wersja Xiaomi Mi5S oznaczona jako Plus.

Pierwsze co można zauważyć jeśli chodzi o zmiany w porównaniu do zwykłej wersji Mi5 to, że zarówno „eska” oraz „eska plus” są wykonane ze szczotkowanego aluminium. Poprzednika stworzono ze szkła i aluminium, co przypominało rozwiązanie zastosowane przez Samsunga. Po zmianie tworzywa całości nieco bliżej do telefonów Apple’a niż koreańskiego producenta. Jeśli chodzi o bebeszki obu smartfonów to sercem jest Snapdragon 821, który pracuje z maksymalnym taktowaniem 2,15 GHz w przypadku Mi5S. Natomiast większy brat ma układ o wyższym taktowaniem 2,35 GHz. W zależności od wersji mamy 3 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej lub 4 GB RAMu i 128 GB wbudowanej pamięci. W przypadku Xiaomi Mi5S Plus mamy wersję z 4 GB RAMu lub 6 GB pamięci RAM, a pamięci wbudowanej mamy odpowiednio 64 GB lub 128 GB. Zauważalną różnicą w przypadku obu urządzeń jest wielkość ekranu. Jeśli chodzi o Mi5S  ekran nie uległ zmianom pozostaje nadal 5,15 calowy, natomiast Plus to z prawdziwego zdarzenia phablet, który ma większy wyświetlacz dokładnie 5,7 calowy. Rozdzielczość w obu wypadkach jest taka sama czyli Full HD.

Warto wspomnieć o jednym Xiaomi postanowiło zaimplementować do Mi5S technologię 3D Touch, która rozpoznaje siłę nacisku na wyświetlacz. Które aplikacje będą wspierać tę technologię w tym momencie nie wiemy, ale Xiaomi zapewnia, że te preinstalowane wraz z systemem będą mogły wykorzystać 3D Touch. Mniejszy z rodzeństwa jest jeszcze w jeden ciekawy element wyposażony. Czytnik linii papilarnych, który wykorzystuje technologię Snapdragon Sense ID. Owy czytnik ma być najbardziej zaawansowanym tego typu rozwiązaniem stosowanym w smartfonach. Wykorzystuje on technologię ultradźwięków, przez co tworzona jest dokłada trójwymiarowa mapa opuszka palca. Mam nadzieję, że będę miał okazję przetestować jak ten czytnik działa w praktyce.

Czytnik z technologią Snapdragon Touch ID oraz 3D Touch to dwa elementy, które wyróżniają Xiaomi Mi5S przed Mi5S Plus. Czy w takim razie większy brat ma jakiś ciekawy dodatek, którego nie posiada Mi5S? Owszem, Mi5S Plus posiada dwa tylne obiektywy aparatu. Podobnie zresztą  jak to ma miejsce w iPhonie 7 Plus. Tutaj optykę dostarczył Sony.

Mi5S i Mi5S Plus właśnie wchodzą na rynek chiński, kiedy konkretnie i czy w ogóle pojawią się u nas tego nie wiemy, ale po premierze pierwszych urządzeń Xiaomi w Polsce może się okazać, że nie będziemy musieli czekać aż tak długo. Jak wyglądają ceny w chińskich sklepach? Od około 1150 zł do 1500 zł plus do tego trzeba doliczyć podatki, więc cena jest co najmniej dobra. Czy ktoś z Was szykuje się na zakupy chińskiego flagowca?

Źródło: phonearena.com

Sony Xperia X Performance – nieoficjalny flagowiec

Wcześniejszy wpis

Tylko 57% użytkowników wymieniło swojego Galaxy Note 7

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android