2

Francuska marka Wiko zagościła u nas już kilka razy, w tym u mnie aż trzy. Miały te telefony kilka dobrych cech, kilka słabych, jednak urządzenia te były OK. Widocznie oceniłem je za nisko, bowiem marka Wiko wskoczyła do TOP 5 najpopularniejszych marek w Europie Zachodniej. 

Wiko dołącza do grona pięciu najpopularniejszych firm z segmentu mobile w Europie Zachodniej, zaledwie po 5 latach obecności na rynku. Firma w ciągu trzech lat zajęła drugie miejsce we Francji i Portugalii, czwarte we Włoszech oraz piąte w Hiszpanii i Belgii. Polski tutaj nie ma, choć samo Wiko wierzy, że to się zmieni.

“Oczywiście, że jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia wysokiej pozycji w Europie. Nasz sukces jest konsekwencją mobilizacji zespołów rozwijających na całym świecie kierunki wytyczane przez globalne działy: sprzedaży, marketingu, projektowania, B+R, logistyki. To również rezultat podejścia skupiającego się na kliencie i bezpośredniej komunikacji z nim, dzięki której możemy być jeszcze bliżej naszych użytkowników” – mówi Laurent Dahan, prezes i założyciel Wiko.

Wiko ma plany wobec Polski, bowiem i u nas chce się stać rozpoznawalną marką.

“Na polskim rynku Wiko zmienia układ sił w branży mobile już od roku. To właśnie Polska stała się ważnym punktem w dalszej ekspansji marki w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mimo krótkiego stażu polski oddział może pochwalić się licznymi sukcesami. Smartfony Wiko są obecne w sieciach takich jak EURO RTV AGD, Komputronik, Media Expert, Avans, Max Elektro, NEONET i wielu innych. W siłę rośnie również polski zespół, który rozwija swój dział sprzedaży i marketingu“ – mówi Tomasz Boncol, dyrektor sprzedaży Wiko Poland.

Zainteresowani Wiko? O to kilka faktów o tej marce. Obecnie firma zatrudnia 500 pracowników na całym świecie i jest aktywna w 30 krajach. Posiadają jeden z najcieńszych telefonów (5,5 mm w Wiko Highway Pure) i jedyny smartfon świecący w nocy (Wiko Fever). Firma należy do French Tech, rządowej agencji promującej cyfrowe innowacje.

Zapraszam do zapoznania się z Wiko U Feel i Pulp 4G w recenzjach mojego autorstwa, oraz ze wcześniej wspomnianym Wiko Fever w tekście autorstwa Mateusza. A niedługo pojawi się opis Wiko Jerry, budżetowca z wykonaniem premium :).

źródło: Informacja prasowa

Mobilne okazje 23.09.2016

Wcześniejszy wpis

iPhone 7 już złamany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy