iOS

iPhone 7 już złamany

0

Entuzjaści łamania wszelkich zabezpieczeń jak zwykle szybko zaczęli szukać rozwiązania mającego na celu pełne odblokowanie najnowszego telefonu od Apple’a. Raz idzie szybciej, raz dłużej. Lecz niemalże zawsze wszelkie zabezpieczenia są łamane. W przypadku najnowszej wersji systemu sygnowanego nadgryzionym jabłuszkiem poszło całkiem szybko. Szybciej aniżeli miało to miejsce przy iOS 8 czy iOS 9.

Jeśli chodzi o sam sens łamania takich zabezpieczeń w przypadku tego systemu polega przede wszystkim na instalacji alternatywnej wersji sklepu Cydia, gdzie mamy dostęp do bogatej bazy gier i aplikacji. Mniejszymi elementami, które pojawiają się w odblokowanych wersjach systemu to możliwość lepszej personalizacji samego systemu. Sytuacja nieco inaczej w wygląda w przypadku Androida, gdzie tam cały proces jest znacznie uproszczony i nie wymaga większej kombinacji. Jailbreka wykonał Loca Todesco, który jak na razie chwali się jedynie screenami przedstawiającymi odblokowanie telefonu. W tym momencie  iOS odblokowany iOS 10 nie jest dostępny dla przeciętnego Kowalskiego. Zapewne na przestrzeni kolejnych tygodni pojawią się odpowiednie narzędzia, dzięki którym szybko i bez problemów będziemy mogli za pomocą kilku tapnięć odblokować swojego iPhone’a.

Przed paroma laty jailbreak był znacznie popularniejszy wśród użytkowników urządzeń giganta z Cupertino. Teraz polityka Apple’a jest nieco bardziej liberalna i wydaje się, że odblokowanie iPhone’a nie jest już tak opłacalne.

Źródło: phonearena.com