Telefony Google Pixel z Androidem 7.1?

0

To, że musimy się pożegnać z serią urządzeń Google Nexus, możemy stwierdzić niemal z 100% pewnością. Takie informacje docierają do nas od niezależnych od siebie źródeł. Miejsce Nexusów ma zastąpić telefony z linii Pixel czy to dobre posunięcie ze strony amerykańskiego giganta z Mountain View trudno w tym momencie stwierdzić.

Ostatnie doniesienia związane z telefonami Pixel i Pixel XL potwierdzają jedynie wcześniejsze plotki. Jednak dzisiaj dotarły do nas kolejne dosyć ciekawe informacje. Ostatnia wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem zadebiutowała 22 sierpnia (mówimy o oficjalnej, stabilnej wersji) i jest oznaczona numerem 7.0. Co ciekawe wygląda na to, że już w okolicach połowy października dostaniemy kolejną wersję dokładniej mówiąc 7.1, która może zawierać nieco więcej zmian niż tylko łatanie najbardziej popularnych i przy okazji niebezpiecznych dziur w systemie operacyjnym. Takie łatki owszem pojawiały się, ale oznaczone były numerem np. 6.0.1. Skąd wiemy, że nowy Android pojawi się w połowie października. Właśnie dzięki przeciekom związanym z telefonami Pixel i Pixel XL. W oznaczeniach specyfikacji pojawił się zapis, że zadebiutują oba urządzenia z Androidem 7.1.

Jak faktycznie sytuacja będzie wyglądać okaże się już po samej prezentacji telefonów. Warto też zaznaczyć, że do tej pory wraz z najnowszą wersją Androida pojawiały się równocześnie nowe telefony z linii Nexus. Teraz sytuacja była inna, 22 sierpnia pojawił się tylko nowy system, ale nowych telefonów nie ujrzeliśmy. Teraz może się okazać, że oba elementy zostaną zaprezentowane na konferencji Google w okolicy połowy października.

Źródło: gsmarena.com