iOS

Pokaż kotku co masz w środku czyli co siedzi w iPhone 7 Plus

1

Apple chodzi trochę swoimi ścieżkami. Co roku jedna premiera smartfonów, kolejna wersja iOS bez konkretnej rewolucji zarówno jeśli chodzi o hardware jak i software. Dziwi mnie osobiście również to, że gigant z Cupertino w ogóle nie podaje pełnej specyfikacji swoich urządzeń. Owszem dostajemy dane dotyczące pojemności pamięci wewnętrznej czy wielkości i rozdzielczości wyświetlacza, ale o bardziej szczegółowych informacjach możemy zapomnieć. Dopiero po premierze urządzeń czy kiedy pierwsze sample trafią do redakcji dostajemy nieoficjalne potwierdzenie co tak faktycznie siedzi w środku samych iPhone’ów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej generacji urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka na pleckach urządzenia.

Do bebeszków iPhone’a 7 dobrała się redakcja portalu iFixit, dzięki nim wiemy jaką baterię i pamięć RAM dodano do najnowszego iPhone’a 7 Plus. Jeśli chodzi o ten pierwszy podzespół otrzymujemy ogniwo o pojemności 2900 mAh. Co jak na standardy smartfonowe nie jest jakimś szczególnie dobrym wynikiem. Zważywszy na to, że jest to całkiem sporych rozmiarów telefon można było liczyć na wynik wyższy od 3000 mAh. Jak pojemność baterii wygląda w porównaniu do wcześniejszej generacji urządzeń Apple’a? W iPhone 6S Plus mieliśmy ogniwo o pojemności 2750 mAh, natomiast w iPhone 6 Plus już 2915 mAh, więc aktualne 2900 mAh znacząco nie odbiega od tego do czego nas przyzwyczaił Apple. Choć trudno uwierzyć że na przestrzeni ostatnich dwóch lat nie poszła do przodu technologia na tyle, by nie móc rozszerzyć nieco pojemności baterii w swoich smartfonach.

Drugim dosyć ważnym elementem, do którego wcześniej nie mieliśmy pewności to ilość i rodzaj pamięci RAM. Teraz już wiemy, że jest to 3 GB. Dokładniej mówiąc LPDDR4 RAM. Jest to więcej niż w poprzedniej generacji urządzeń (wówczas mieliśmy raptem 2 GB). Najprawdopodobniej ten jeden dodatkowy gigabajt pamięci RAM służyć będzie do lepszej obsługi dwóch aparatów, które znajdziemy właśnie w iPhone 7 Plus. Na tle konkurencji 3 GB wygląda mocno przeciętnie i taką ilość pamięci RAM implementuje się coraz częściej w średniej półce cenowej.

Dzięki iFixit wiemy już, że w iPhone 7 Plus mamy do czynienia z baterią o pojemności 2900 mAh, a także 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Co nie jest szczególnym zaskoczeniem, bowiem gdybyśmy otrzymali prawdziwą rewolucję w tym zakresie z całą pewnością gigant z Cupertino pochwaliłby się nią już na wstępie swojej oficjalnej prezentacji. Jednak mimo wszystko nie rozumiem, dlaczego przy prezentacji nowych smartfonów nie podano pełnej specyfikacji.

Źródło: iFixit.com