0

 

Nowe smartfony z topowej linii Galaxy S od Samsunga rok rocznie pojawiają się na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Jak podaje portal Phonearena – tym razem może być inaczej, a wszystko z winy przedłużających się problemów Galaxy Note’a 7. 

Problemy z nowym smartfonem Samsunga z pewnością odbiją się na jego wynikach finansowych. Według analityków z KB Investment & Securities, przedłużający się pat związany z wybuchowym urządzeniem może zmusić Samsunga do wcześniejszego wypuszczenia na rynek nowego flagowego modelu – jak można się spodziewać, będzie to następca Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge.

Spekulacje na temat premiery Galaxy S8

Decyzja o wcześniejszym wprowadzeniu SGS8 podyktowana ma być tym, że zbyt długie wyczekiwanie na nowy produkt może ponieść za sobą jeszcze większe straty finansowe dla firmy. Analityk Kim Sang-pyo uważa, że wypuszczenie nowego modelu z linii S przed końcem pierwszego kwartału 2017 roku pozwoli odwrócić uwagę klientów i skupić ją na nowym produkcie, minimalizując w ten sposób potencjalne straty spowodowane problemami z nowym Note 7.

Czy to dobra strategia? I tak i nie. Z jednej strony takie posunięcie może spotkać się z pozytywnym odbiorem ze strony inwestorów. Również wizerunkowo może to Samsungowi wyjść na dobre. Nasuwa się jednak pytanie, czy przyspieszenie prac nad nowym smartfonem nie wzbudzi podejrzeń potencjalnych klientów o kolejne problemy i wady fabryczne. Taka taktyka zdaje się mimo wszystko rozsądniejsza od pompowania w nieskończoność pieniędzy w promocję pozbawionego już wad Galaxy Nota 7.

Zatem kiedy premiera? Tego, póki co, dokładnie nie wiadomo.

Nowości w Galaxy S8

Czego można się spodziewać po nowym flagowcu Koreańczyków? Wśród nowości wspomina się o całkowitej rezygnacji z płaskich wyświetlaczy. Zakrzywiony wyświetlacz na zatem stać się znakiem rozpoznawczym flagowej linii Samsunga. Plotki wskazują również na odświeżony procesor Exynos 8895 z rdzeniami o taktowaniu do 3,0 Ghz. Można doszukać się również pogłosek o zastosowaniu (wreszcie!) podwójnego aparatu.

Z całą pewnością jest na co czekać.

 

Źródło: phonearena.com

Nixon Mission, jeszcze jeden smartwatch. Znowu?

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 16.09.2016

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy