2

Chińscy producenci coraz śmielej zaczynają działać na naszym rodzimym rynku. Jakiś czas temu na półkach zagościły takie marki jak Bluboo czy Umi, a teraz ma pojawić się jedna z największych chińskich marek – Xiaomi.

Jednak całość nie wygląda tak różowo. Owszem telefony można zamówić jak na razie na stronie sklepu x-kom i są te modele objęte naszą rodzimą gwarancją i serwisem. Jednak nie są to oficjalnie dystrybuowane urządzenia bezpośrednio przez Xiaomi. Druga sprawa to ceny tych smartfonów. Jak na razie wśród produktów na stronie x-koma znajdziemy jedynie Xiaomi Mi5 z 3 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej w cenie 1999 zł, a także Xiaomi Redmi Note 3 za 899 zł. Ceny nie należą do najniższych w porównaniu do wersji, gdzie sami na własną rękę ściągnęlibyśmy urządzenia bezpośrednio z Chin. Jednak to nie koniec zamieszania związanego z dystrybucją sprzętu Xiaomi w Polsce. Przecieki mówią o tym, że dystrybuować urządzenia Xiaomi ma jeszcze jedna firma, która ma oferować smartfony w zauważalnie niższej cenie. Konkurencja nigdy nam klientom nie zaszkodziła, dzięki czemu możliwe, że już wkrótce będziemy mogli zakupić telefony Xiaomi w dobrej cenie, z rodzimą gwarancją i serwisem.

Zamierzacie w najbliższym czasie zaopatrzyć się w któryś z telefonów Xiaomi? Może mimo polskiej dystrybucji wolicie kupować urządzenia bezpośrednio w chińskich sklepach internetowych?

Źródło: x-kom.pl

Wkrótce poznamy Xiaomi Mi5S?

Wcześniejszy wpis

OnePlus 3 dostępny ponownie w sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android