0

Xiaomi stanowi bardzo silną konkurencję dla zachodnich marek, jeśli można je tak nazwać. Czego dowodem jest świetnie sprzedający się flagowiec czyli Xiaomi Mi5, który pod żadnym względem nie ustępuje czołówce. Teraz najmocniejszy telefon z portfolio jest jeszcze mocniejszy, bowiem jeden z chińskich sklepów do oferty dołączył wersję Extreme tego modelu.

Zmian do standardowej wersji jest stosunkowo niewiele i ograniczają się do podkręcenia najważniejszych podzespołów. Dla przypomnienia jeśli chodzi o bebeszki Xioami Mi5 sercem tego urządzenia jest Snapdragon 820 i 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Którego CPU normalnie jest taktowane 1,8 GHz, natomiast wersja Extreme to już 2,15 GHz. W przypadku GPU mamy skok z 510 MHz do 624 MHz. RAM również został podkręcony z 1333 MHz do 1866 MHz.

Na papierze wygląda to dobrze, bowiem zyskujemy co najmniej kilka do kilkunastu procent dodatkowej wydajności, jednak w praktyce obawiam się że kultura działania może być gorsza od standardowej wersji. Chociażby mogą pojawić się ze stabilnością działania urządzenia, gdy będzie on maksymalnie obciążony, przegrzewanie się urządzenia, a nie mówiąc już o długości działania na jednym ładowaniu, a przecież bateria nie uległa powiększeniu nadal jest to 3000 mAh. Telefon w wersji Extreme jest dostępny w czterech wersji kolorystycznych białej, czarnej, złotej oraz fioletowej. Cena oscyluje w około 300 dolarów amerykańskich.

Źródło: phonearena.com

Honor 8 sprzedany już w 1,5 mln egzemplarzy

Wcześniejszy wpis

Pierwsze przeciekowe informacje o nowym tablecie Samsunga

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android