Pokemon Go Plus już od 16 września w Europie

Pokemon Go odniósł duży sukces na całym świecie. Ogromna ilość graczy nadal gra w tę produkcję mimo iż wielu już wieszczyło, że ten tytuł się skończył. Niantic zapowiedziało trochę zmian, ale gracze cały czas czekają na wprowadzenie do gry kolejnej generacji Pokemonów. W międzyczasie ConQuest Entertaiment, oficjalny dystrybutor produktów Nintendo na Polskę i Czechy podało datę premiery specjalnego akcesorium dedykowanemu właśnie Pokemon Go. Mowa tutaj o tzw. Pokemon Go Plus, czyli opasce dzięki której będziemy mogli grać efektywniej w ten tytuł. Jakie ułatwienia przynosi ze sobą ten gadżet?

Przede wszystkim otrzymujemy dzięki opasce informacje o najbliższych PokeStopach i Pokemonach, które możemy złapać. Gadżet komunikuje się ze smartfonem przy pomocy Bluetooth. Dzięki czemu możemy zablokować ekran i schować smartfon/tablet do plecaka czy kieszeni spodni. Gdy znajdziemy się obok PokeStopu opaska zacznie świecić na niebiesko i wystarczy wówczas nacisnąć przycisk i odwiedzimy Pokestop, a loot powędruje bezpośrednio do naszego plecaka. Podobnie sytuacja wygląda, gdy obok znajdziemy stworka. Wówczas dioda zaświeci się na zielono i automatycznie będziemy mogli podjąć próbę złapania Pokemona. Odbędzie się ona przy pomocy podstawowego Pokeballa. Miejmy nadzieję, że będzie można zmienić w ustawieniach, bowiem przy wyższych poziomach naszej postaci używanie zwykłego Pokeballa mija się z celem. Ważny jest również fakt, że złapiemy przy pomocy Pokemon Go Plus jedynie te stworki, które do tej pory już poznaliśmy i mamy w swojej kolekcji.

Tych, którzy liczą na to że dodatkowo przy pomocy tej opaski będą mogli łatwiej wylęgiwać Pokemony muszę zmartwić. Największą wadą tego gadżetu jest brak wbudowanego GPSu przez co nie zlicza ona w ogóle przebytej drogi. Co w praktyce niemalże dyskwalifikuje w oczach większości zagorzałych graczy, bo i tak trzeba mieć cały czas włączony ekran by móc zbierać wykluć jajka. Na koniec centa. Jak to bywa w tego typu gadżetach nie należy do najniższych i została ustalona na poziomie 35 dolarów. W Polsce sklepy zaczęły przyjmować zamówienia przedpremierowe i koszt Pokemon Go Plus waha się w granicy 170 zł.

Źródło: phonearena.com

More Stories
Tak może wyglądać Pixel 3 oraz Pixel 3 XL