1

Nowa generacja inteligentnych zegarków firmy Fossil na targach IFA zwracała na siebie uwagę przemyślanym wzornictwem i oferowanym komfortem użytkowania. Zaprezentowano dwa modele, Q Wander oraz Q Marshal i choć promowane jako unisex, stylistycznie prezentowały się zupełnie odmiennie.

Oba zegarki wyposażono w 45 mm kopertę wykonaną ze stali, jedynie tylna jej część to tworzywo. Łączy je także 1,5” przekątna ekranu, jeden przycisk w formie pokrętła na prawym boku, mikrofon zlokalizowany obok, a głośnik po przeciwległej stronie. Systemem operacyjnym na, którym pracują urządzenia to Android Wear, który już niebawem ma zostać zaktualizowany od wersji 2.0.Zastosowane w nich paski to uniwersalne 22 mm, które możemy w łatwy sposób wymienić. Fabrycznie produkowane są komplety z paskami skórzanymi, silikonowymi oraz stalowymi bransoletami. Zegarki bez problemu sparujemy z urządzeniami wyposażonymi w system Android 4.3 lub nowszy, a także iOS w wersji przynajmniej 8.

fossilOba urządzenia zostały wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 2100, taktowany na 800 MHz. Zużywający 25 % mniej energii niż poprzednik w produktach Fossil. Rozdzielczość ekranu nie została podana, ale skoro ppi wynosi 229 — możemy wyliczyć ilość pikseli na ok. 360 × 330. Za łączność odpowiadają Bluetooth w wersji 4.1 oraz WiFi 802.11 b / g / n. Zegarki dzięki  normie IP67 są odporne na kurz i zachlapanie, ale nie na zanurzenie powyżej 30 minut. Czas pracy na wbudowanej baterii 360 mAh w obu modelach oszacowano na 24 h. Dzięki żyroskopowi oraz akcelerometrowi wśród funkcji znajdziemy zliczanie kroków, pokonanego dystansu oraz spalonych kalorii. Z kolei mikrofon i głośnik umożliwią wykonanie połączenia telefonicznego. Na zegarkach odbierzemy także powiadomienia z telefonu. Alarmy – podobnie jak w smartfonie – mogą być sygnalizowane dźwiękowo lub ograniczać się wyłącznie do wibracji. Ładowanie gadżetów odbywa się na dedykowanej ładowarce indukcyjnej.

Różnice miedzy Fossil Q Wander i Q Marshal oraz Cena

Oba modele różnią się miedzy sobą stylistyką i grubością koperty. Q Wander jest nieco smuklejszy (grubość 13,5 mm) i jest kierowany do użytkowników o węższych nadgarstkach, głównie pań. Z kolei Marshal o grubości 14 mm jest już zaprojektowany jako typowy, pełnowymiarowy czasomierz o dość masywnej konstrukcji. Nie obyło się bez braków, na które część użytkowników zapewne będzie narzekać. Zabrakło gniazda SIM oraz wbudowanego modułu GPS, a zatem bez smartfona nie wykorzystamy pełnych możliwości produktu. Zrezygnowano również z pulsometru, co jeszcze bardziej zmniejszyło potencjał fitnessowy. Ekran natomiast, niczym w Moto 360, jest ścięty u dołu gdzie umieszczono niezbędne sensory. Ciężko jest zatem przewidzieć, jak zegarki poradzą sobie na rynku. Z jednej strony są chwalone, z drugiej  niepotrzebnie odebrano im część ekranu i niektóre z funkcji stanowiące już smartwatche’ową normę. Sprzedaż obu modeli już się rozpoczęła, a ich ceny zaczynają się od 295 dol.

Źródło: informacja prasowa

Bluboo Maya – recenzja

Wcześniejszy wpis

Apple Watch Series 2 – zaprezentowany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy