0

Miesiąc temu holenderski fanpage Samsunga podał informację, że urządzenia Tab S 8.4 i Tab S 10.5 oficjalnie zostaną na systemie Android 5.0.2 Lollipop. Widocznie coś się musiało stać, gdyż od dzisiaj użytkownicy Tab S 8.4 dostają oficjalną aktualizację do Marshmallow.

Zadziwiające było to, że bardzo dobre tablety od Samsunga miałyby pozostać na starym systemie. Do takiego wniosku musiał też dojść sam Samsung i Koreańczycy wydali aktualizację do 6.0.1 dla wersji mniejszej – 8.4 cala. Jest to oczywiście dobra informacja, nowsze oprogramowanie zawsze cieszy, jednak na dzień dzisiejszy Marshmallow to już roczny system i doczekał się następcy. Aktualizacja waży około 900 MB i zawiera między innymi Tryb Doze do lepszego zarządzania energią, Google Now on Tap i wiele innych funkcji. Według użytkowników tablet zauważalnie przyspieszył, a ogniwo wystarcza na dłużej. Co do Nugata dla tych urządzeń – nie spodziewajcie się. Marshmallow to był ostatni ukłon Samsunga w stronę klientów.

DSC_5732sm_678x452

Dla przypomnienia. Samsung Galaxy Tab S 8.4 miał premierę w 2014 roku. Posiada ekran 2K Super Amoled. Procesorem jest Snapdragon 800 (lub Exynos 5 Octa 5420, zależy od wersji), a pamięci operacyjnej ma aż 3 GB. Ogniwo ma pojemność 4900 mAh. Wystartował na Android 4.4.2 KitKat.

źródło: phonearena.com

Kindle Oasis – recenzja

Wcześniejszy wpis

P8 Lite jest kuloodporny?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android