0

Dla większości użytkowników smartfon z 6-calowym ekranem jest nieakceptowalny. Takie monstra mają jednak całkiem sporą rzeszę wielbicieli i w nich to celuje najnowsze dzieło jednego z ciekawszych chińskich producentów. Meizu M3 Max tak naprawdę jest po prostu powiększonym M3 Note, modelem obecnym na rynku od kilku miesięcy. Przedstawiłem skrótowo jego cechy przy okazji zaanonsowania debiutu Meizu M3 S. Z kolei kilka dni temu Wojtek zaprezentował limitowaną edycję M3 Note przeznaczoną dla fanów Star Treka.

Trudno się oprzeć wrażeniu że za niektórymi premierami Meizu kryje się rywalizacja z lokalnym konkurentem. Sukces rynkowy Xiaomi Mi Max najwyraźniej skłonił konstruktorów Meizu do pójścia podobnym tropem. Nie napracowali się oni przy tym zbytnio, bowiem porównując specyfikacje Meizu M3 Max i M3 Note można odnaleźć mnóstwo podobieństw. Nie zmieniła się nawet pojemność baterii, choć przecież smartfon urósł o pół cala. Na szczęście jest to stosunkowo spore ogniwo (4100 mAh), a dzięki większym gabarytom udało się uczynić phablet nieco smuklejszym.

Xiaomi Mi Max występuje aż w trzech odmianach. Spójrzmy jak liderzy chińskiego rynku mobilnego wyposażyli swoje urządzenia:

Meizu M3 Max specsW dolnym wierszu tabeli znalazły się oczywiście przeliczniki ofert z azjatyckiego rynku. W Polsce osiągnięcie takich cen jest raczej nierealne, ale pozwalają one porównać atrakcyjność poszczególnych propozycji.

Zestawienie Meizu M3 Max ze środkowym wariantem Mi Maxa raczej nie pozostawia wątpliwości kto jest zwycięzcą pojedynku. Na niekorzyść Xiaomi przemawiają chyba tylko wyraźnie większe gabaryty. Ale czy będzie to istotnym argumentem dla wielbicieli phabletów? M3 Max nie stoi jednak na straconej pozycji. To wciąż bardzo atrakcyjnie wycenione urządzenie. Oba smartfony cechują się starannym wykonaniem (metalowa obudowa). Oba pracują pod kontrolą chińskich wizji Androida 6.0. (Flyme OS i MIUI). Na ostateczną decyzję nabywców mogą mieć wpływ ich cechy drugorzędne, w tym subiektywna ocena estetyki. A w tym wypadku przyznałbym palmę pierwszeństwa Meizu, oczywiście opierając się na mogących wprowadzić w błąd renderach.

Źródło: Meizu

 

Google skasowało projekt modularnego telefonu

Wcześniejszy wpis

Samsung wymieni wszystkie Galaxy Note 7 na nowe. Za darmo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android