0

Pisząc te słowa obok mojego komputera leży niespokojnie Nexus 5. Łezka się w oku kręci, że był to jeden z ostatnich już przedstawicieli linii urządzeń od amerykańskiego giganta z Mounatin View.

O tym, że Google od pewnego czasu zaczyna kombinować z nazwami przy najnowszych swoich telefonach mówiło się już trochę. Jednak tak nie do końca chciało się wierzyć, że przecież tak dobrą serię urządzeń chciałby amerykański gigant skasować. Widać, że przypuszczenia i pogłoski teraz stają się prawdą. Choć nie do końca, bowiem lepiej można by je określić mianem rebrandingu. Oczywiście jak na razie są to przeciekowe informacje, lecz pochodzą z wiarygodnych źródeł i mówią one, że na początku października Google zaprezentuje oficjalnie dwa urządzenia z linii Pixel. Marka ta już jest kojarzona z Chromebookami i z cała pewnością będzie dalej rozwijana. Pixel i Pixel XL bo tak mają się nazywać Marlin i Sailfish (nazwy kodowe urządzeń, które znamy z przecieków). Będą miały na pleckach nie napis Nexus jak to miało w miejsce w poprzednich urządzeniach Google’a lecz niewielkie literę G jako logo amerykańskiego giganta z Mountain View.

Nie wiem co skłoniło włodarzy Google’a do takich zmian, chęć odświeżenie serii? Może zunifikowania i stworzenia jednej linii wraz z Chromebookami? Jak to się wszystko będzie wyglądać w praktyce przekonamy się za jakiś czas, jak oficjalnie poznamy smartfony Pixel i Pixel XL.

Źródło: phonearena.com

TP-Link pokazał nową serię smartfonów Neffos X na targach IFA 2016

Wcześniejszy wpis

Kosmiczny telefon szykuje dla Turing Robotics Industries

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android