Sony tłumaczy brak Androida 7.0 dla Xperii Z3

0

Dostęp do wersji testowej Androida 7.0 Nugat miały oczywiście Nexusy i…Xperia Z3. Był to ewidentny rodzynek i spore wyróżnienie Sony. Zwłaszcza, że to starszy model. Właśnie, starszy model, który został oparty na Snapdragonie 801, a jak wiemy, telefony z tym układem nie dostaną oficjalnej wersji Androida 7.0.

Wielu użytkowników się oburzyło informacją, że urządzenia oparte o procesor Snapdragon 800/801 nie dostaną oficjalnej wersji Androida 7.0. Powód? Brak wsparcia dla Vulkan API. Jest to wielki problem, bo wcześniej wspomniane układy są nadal szybkie i bardzo dobre. Jest to raczej zaskakujące, ponieważ Xperia Z3 miała dostęp do wersji developerskich Androida Nugat. Sony także potwierdziło brak oficjalnej wersji tego systemu dla wcześniej wspomnianego urządzenia.

xperia-z3-cena-jpg-20f3840969b06

Ola Olsson, deweloper Sony tłumaczy, że powody takiej sytuacji są dwa. Pierwszym z nich jest raczej techniczny i dotyczy wersji Developer Preview 5. Sony nie ma możliwości zaktualizować Xperii Z3 do wcześniej wspomnianej wersji oficjalnym kanałem OTA. Drugim powodem jest wspominane już “ograniczenie technologiczne”, tzn. Snapdragon 801 nie obsługuje OpenGL ES 3.1 i Vulkan API.

Sony-Xperia-Z3

Dla przypomnienia, Sony Xperia Z3 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 801 z Adreno 330 i 3 GB RAM. Wyświetlacz ma 5,2 cala a jego rozdzielczość to FullHD. Swoją karierę urządzenie zaczęło od Androida 4.4.4 KitKat. Sony oficjalnie zaktualizuje do Nugata następujące urządzenia: Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia X Perfomance, Xperia XA i XA Ultra.

Źródło: phonearena.com