PocketBook Touch HD – czytnik z ekranem 300 ppi

Czytniki e-booków stają się coraz popularniejsze. Polacy przekonują się do czytania w wersji elektronicznej, bo jest to po prostu bardzo wygodne. Producenci sprzętu starają się rozszerzać cały czas swoje portfolio. PocketBook właśnie dodaje do całkiem pokaźnej grupy swoich urządzeń kolejny ciekawy czytnik. Pierwszy, który ma ekran o wysokiej rozdzielczości HD. Można powiedzieć w końcu. Czekałem na ten moment już od dłuższego czasu. Inni producenci mają czytniki z ekranami 300 ppi już od dłuższego czasu w swoim portfolio. Chociażby Amazon Kindle Voyage, Oasis czy nieco tańszy Paperwhite trzeciej generacji. Podobnie Kobo ma swojego Glo HD. Teraz do całej zabawy dołącza PocketBook ze swoim Touch HD.

Co oferuje najnowszy czytnik PocketBooka prócz samego wyświetlacza HD? Otrzymujemy 1 GHz procesor, 512 MB pamięci RAM, a także 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD (maksymalnie o 32 GB). Kolejną ciekawą informacją jest wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm, dzięki czemu nie ma problemów ze słuchaniem muzyki. Szkoda jedynie, że PocketBook nie pokusił się o zaimplementowanie podświetlenia, wówczas mielibyśmy komplet najważniejszych „ficzerów”. Jednak okazało się, że PocketBook Touch HD jest wyposażony w podświetlenie ekranu, więc mamy komplet najważniejszych „ficzerów”.

Najnowsza propozycja od PocketBook to kilka lepszych rozwiązań od tego co oferuje Kindle. Chociażby więcej pamięci wewnętrznej (Kindle mają raptem 4 GB), mamy również wyjście słuchawkowe mini jack. A jak wygląda cena? Sugerowana przez producenta została ustalona na poziomie 659 zł. Porównywalna do konkurencji. Z całą pewnością przyjrzymy się bliżej PocketBook Touch HD bliżej, gdy dostaniemy do testów urządzenie.

Źródło: informacja prasowa

More Stories
xiaomi mi 8
Xiaomi Mi 8 oficjalnie