Co nowego zobaczymy wkrótce w Pokemon Go?

W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że Pokemon Go umiera. Traci ogromne wręcz ilości graczy. Jest w tym nieco prawdy, ale to, że ta produkcja się kończy to zdecydowanie przesada. Oczywiście traci użytkowników, ale jest to jakiś sposób normalne przy tak ogromnym pierwszym zainteresowaniu ze strony użytkowników. Sam Niantic powinno nieco szybciej przygotować odpowiednie nowości, by utrzymać zainteresowanie tytułem.

W ostatnim czasie użytkownicy Reddita przyjrzeli się nieco bliżej najnowszej wersji gry i wykopali  z niej kilka ciekawych rzeczy. Dokładniej mówiąc skrypty, które w tym momencie nie są jeszcze aktywne.

Pierwszą nowością o której mówi się już od dłuższego czasu to wymiana Pokemonami. Ten system może być zbawieniem dla gry lub gwoździem do trumny jeśli zostanie źle przygotowany. W najnowszych plikach aplikacji można znaleźć zapiski

  • Trade_search
  • Trade_offer
  • Trade_response
  • Trade_results

Same one nie wskazują żadnego konkretnych informacji dotyczących wymiany, ale widać no to że twórcy myślą o tym i będą powoli się przygotowywać do jego implementacji.

Kolejną z nowości są nowe rodzaje inscence według zapisów z samej gry będą ich trzy rodzaje.

  • Item_inscence_spicy
  • Item_inscence_cool
  • Item_inscence_floral

Do tej pory inscence przywoływał wszystkie rodzaje Pokemonów. Teraz może się okazać, że Niantic rozbije je na trzy rodzaje w zależności od typu stworka. Spicy będzie odpowiedzialne za przywołanie Pokemonów ognistych, cool dla odmiany zwabi wodne, natomiast floral roślinne. Nie wiemy czy zwykłe inscence zniknie czy będzie odpowiadało za przywołanie typu normalnego. Co z innymi typami Pokemonów jak ziemiste czy kamienne? Tego również nie wiemy.

Trzeba oczywiście wziąć również jeden element pod uwagę. Mianowicie te wszystkie wpisy, które znalezione zostały w kodzie gry nie oznaczają, że finalnie takie czy inne elementy znajdą się w Pokemon Go.

Źródło:  phonearena,com