0

Ostatnimi czasy na łamach MobileWorld24.pl kilkukrotnie pisałem o smartfonach Honor. Mieliście okazję zapoznać się z recenzją Honor 7 Lite, a także informacją o przedsprzedaży najnowszego flagowca tego chińskiego producenta. Dziś mamy dla Was również nowiny ze stajni Huawei. Szczególnie przydatne dla przyszłych posiadaczy urządzeń z linii Honor.

Taylor Wimberly jeden z pracowników chińskiego giganta zapowiedział, że wszystkie smartfony począwszy od Honor 8 będą otrzymywać dwuletnie wsparcie aktualizacyjne. Na to wygląda, że telefony do tej pory wydane przez Huawei pod marką Honor będą nadal aktualizowane, lecz bez gwarancji 2 letniego wsparcia. Dla przypomnienia aktualnie posiadacze Nexusów co miesiąc otrzymują update bezpieczeństwa, który łata wykryte luki w oprogramowaniu i wszelkiej maści błędy. Podobnie podszedł do sprawy Huawei przy urządzeniach marki Honor, jednak takie aktualizacje będą pojawiać się w odstępach 3 miesięcy przez pierwszy rok. W kolejnym roku ich częstotliwość nie jest dokładnie określona.

Ogólnie rzecz biorąc przyszli posiadacze telefonów Honor powinni być zadowoleni z takiego wsparcia. Jednak jedno mnie ciekawi. Czy podobne wytyczne będą również zastosowane do urządzeń „rdzennych” Huawei? Flagowce z reguły są bardzo długo aktualizowane i tutaj o wsparcie producenta bym się nie martwił. Jednak średnia półka i najniższa to w ogóle inna bajka, gdzie odpowiednie update’y pojawiają się bardzo rzadko, jeśli w ogóle ujrzą światło dzienne. Czas pokaże jak to będzie wyglądało, jednak co już widać od pewnego czasu producenci smartfonów kładą coraz większy nacisk na aktualizacje swoich urządzeń.

Huawei Honor 7 Lite – recenzja

Wcześniejszy wpis

Galaxy Tab S z aktualizacją do Androida 6.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android