3

Garmin Vivofit 3 to kolejne urządzenie od amerykańskiego producenta z kategorii urządzeń ubieralnych. Vivofit 3 to monitor aktywności, który wyświetla: kroki, spalone kalorie, dystans i godzinę na podświetlanym wyświetlaczu oraz monitoruje sen – tak w dużym skrócie można opisać ten produkt.

Zawartość Pudełka

Jest to już trzecie urządzenie testowane przeze mnie od tego producenta. Każde z nich zostało zapakowane w niemalże identyczne opakowania różniące się tylko treścią znajdującą się na ich powierzchni. Jest to oczywiście kartonowy prostopadłościan z plastikowym okienkiem, za którym widnieje nasze urządzenie. Zawartość pudełka jest identyczna jak przy hybrydowym zegarku Vivomove (urządzenie +makulatura).

Jakość Wykonania oraz design

Vivofit 3, tak jak i większość tego typu urządzeń, składa się z dwóch części – głównego modułu oraz paska. Moduł został wyposażony w malutki wyświetlacz o rozdzielczości 64×64 p. Przytrzymując przycisk funkcyjny znajdujący się tuż pod ekranem, podświetlamy go, dzięki czemu wyświetlane informacje są czytelne zarówno w pełnym słońcu, jak i po zmroku. Wspomniany guzik służy również do sterować gadżetem – uruchamianie aktywności, synchronizowanie, parowanie czy sprawdzanie podstawowych informacji. Na powierzchni gumowego paska znajdują się romby, które dodają gadżetowi charakteru. Warto również zwrócić uwagę na zapięcie – zębate koło, które po przekręceniu blokuje się. Urządzenie waży zaledwie 26 g, dzięki czemu nie czuć jego obecności na naszym nadgarstku. Korzystanie z Vivofit 3 jest wygodne, bardzo proste i w pełni intuicyjne. Warto również dodać, że opaska posiada certyfikat wodoszczelności 5 ATM co pozwala popływać w basenie, jak i wziąć prysznic, a także ochroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i potem.

Poniżej grafika przedstawiająca wszystkie warianty opaski

Vivofit

Oficjalne oprogramowanie

Do parowania oraz synchronizacji opaski służy autorska aplikacja Garmin Connect. Zbiera ona wszystkie informacje o naszej aktywności i przedstawia je na wykresach.  Po dokładniejszy opis aplikacji odsyłam do recenzji Garmina Vivosmart HR. [link]

Funkcjonalność

Z poziomu smartbanda możemy śledzić aktywność dobową, a więc mamy dostęp, do takich informacji jak: przebyty dystans, pokonane kroki, spalone kalorie, dzienny cel, godzina oraz data. Rozpoczęcie aktywności fizycznej można wywołać/zakończyć za pomocą przycisku funkcyjnego (należy go przytrzymać ciut dłużej). No chyba, że komuś się nie chce, to całą robotę zrobi wykrywacz aktywności Move IQ, który automatycznie rozpoznaje i zapisuje codzienną aktywność. Warto dodać, że podczas treningu możemy śledzić czas trwania sesji, nasz cel oraz przebyty dystans.
Jest także monitor snu, ale przełomu wciąż nie ma i dostajemy to co wcześniej, czyli bezwartościowe wyniki, pełniące jedynie rolę informacyjną, które nijak mają się do poprawy zdrowia czy wypracowania korzystnych dla organizmu nawyków.
Czego zabrakło? Przede wszystkim powiadomień z telefonu. Smartband powinien pełnić również rolę przedłużenia telefonu, a w tym wypadku całkowicie z tej opcji zrezygnowano.

Bateria

Tutaj znowu producent gwarantuje ponad rok pracy na baterii. Po rozładowaniu wkładamy nową baterie pastylkową i urządzenie znowu działa.

Podsumowanie

Garmin Vivofit to urządzenie dla osób aktywnych, które nie wymagają zbyt wiele. Dla mnie to urządzenie dyskwalifikuje brak powiadomień z telefonu. Od sprzętu za 500 zł można wymagać ciut więcej.

Mity audio, cz. 2 – rozdzielczość bitowa

Wcześniejszy wpis

Asus Zenfone Max – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria