0

Gra studia Niantic to absolutny fenomen. Pokemon Go od miesiąca święci tryumfy na całym świecie również w Polsce. Czego dowodem są dane zebrane z jednego z badań. Ilu Polaków odpaliło na swoim smartfonie tę najnowszą produkcję ze stworkami? 1,5 miliona. Dużo? Nawet bardzo, ale jest jeszcze jeden tytuł, który ma większa popularność w Polsce – niepozorny Pou.

Jak wyglądają dokładniejsze statystyki? Nie powinno nikogo dziwić, że największą grupę graczy Pokemon Go stanowią posiadacze urządzeń sygnowanym zielonym robocikiem , bowiem jest to grupa 1,2 miliona, pozostałe 300 tysięcy to użytkownicy telefonów Apple’a. Jednak to co najbardziej w tych danych zadziwia to wierność samych graczy, bowiem według badań gracze średnio uruchamiali Pokemon Go aż 189 razy, przy tym spędzili przy niej średnio 7 godzin i 25 minut. To, że najliczniejszą grupę stanowią młodzi gracze w wieku od 15 do 24 lat nikogo nie powinno dziwić, jednak fakt, że najwięcej mieszkańców wsi nieco mnie zaskoczyła. Powyższe dane to jedynie fragment całego badania i jeśli chcecie poznać więcej danych dotyczących Pokemon Go zajrzyjcie pod ten link.

To, że Pokemony są popularne również w Polsce wiedzieliśmy od dłuższego czasu, jednak fakt, że w ciągu niecałego miesiąca gra ze stworkami osiągnie podium wśród najpopularniejszych gier mobilnych. Myślę, że pisząc te słowa Pokemon Go już jest na czele tego zestawienia wyprzedzając Pou.

Exynos 8895 silnym konkurentem Helio X30 oraz Snapdragona 830

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 12.08.2016

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy