Jak szybko zdobywać doświadczenie w Pokemon Go?

Poziom naszej postaci w Pokemon Go odgrywa niebagatelną rolę. Im mamy wyższy level, tym lepsze, mocniejsze stworki nam się pokazują (o wyższym współczynniku CP), a także odblokowują się kolejne nowości, które ułatwiają łapanie stworków. Dlatego też warto poznać kilka technik, które zdecydowanie ułatwią Wam szybkie zbieranie doświadczenia.

  1. Po prostu łap je wszystkie

 Aby mieć je wszystkie, trzeba się nieco nagimnastykować. Jednak nie zawsze będziemy zdobywać nowe Pokemony. Często zdarza się tak, że natrafiamy po raz „enty” na Pidgey’a czy Rattatę. Mimo wszystko warto je łapać, bowiem za tego samego Pokemona zdobywamy 100 doświadczenia, a możliwości zwiększenia zdobytego expa jest znacznie więcej nawet przy samym łapaniu stworków. Po pierwsze 10 expa daje nam podkręcenie Pokeballa. Jak to zrobić? Wystarczy przed wrzuceniem przytrzymać Pokeballa i zakręcić nim kilka razy, kreśląc okrąg (nie odrywając palca od ekranu), aż do momentu jak pojawią się gwiazdki. Wówczas standardowo rzucamy Pokeballa. Nie jest to łatwa sztuka, jednak gdy ją opanujemy parę expa więcej zdobędziemy. Gdy łapiemy Pokemona za każdym razem pojawia się okrąg, który stopniowo się zmniejsza i tutaj w zależności od tego jak mały będzie okrąg i jak celnie rzucamy Pokeballem dostajemy dodatkowe doświadczenie. Są trzy poziomy zdobywania expa w tym zakresie Nice, Great oraz Excellent. Pierwszy daje nam dodatkowo 10 XP, drugi 50 XP, a trzeci aż 100 XP. Ten ostatni pułap wymaga od nas konkretnego wytrenowania i nie jest to łatwa sztuka, choć może nam dać całkiem sporo dodatkowego doświadczenia. O takich oczywistościach jak dodatkowe doświadczenie za odkrywanie PokeStopów czy przejmowanie Gymów nie będę pisał.

  1. Wylęguj jajka

Od pewnego levelu naszej postaci będziemy mieć dostęp do jajek i inkubatorów. Warto wyrobić sobie dobry zwyczaj i zawsze inkubować jajka, które aktualnie mamy wolne, bo za każde wyklucie dostajemy doświadczenie oraz odpowiednie cukierki dla danego świeżo wyklutego Pokemona. Mamy sumarycznie trzy rodzaje jajek – 2 km, 5km oraz 10 km. Liczby te określają ile musimy przebyć drogi by dane jajko nam się wykluło. Oczywiście te 10 km jajka są najrzadsze i dostajemy za wyklucie najciekawsze Pokemony, a przy tym wpada nam najwięcej doświadczenie bo aż 1000. Później mamy 5 km tutaj mamy 500 exp, a za 2 km już tylko 200 exp. Warto zaznaczyć, że odbyty odcinek drogi jest tylko zliczany wówczas gdy gra jest aktywna (nie może działać w tle) oraz niezbyt szybko się poruszamy (nie ma co liczyć, że przejedziemy się samochodem i wszystkie jajka naraz wyklujemy) maksymalnie do 20 km/h. Choć system zliczania przebytego dystansu czasem ma pewne problemy. Same jajka najczęściej dostajemy przy PokeStopach, co warte jest zaznaczenia nie możemy ich wyrzucić. Każde które trafi do naszego plecaka musimy prędzej czy później inkubować, by zrobić miejsce na kolejne, a nie jest go wiele, bo mamy raptem 9 slotów na przechowywanie jajek.

  1. Ewoluuj stworki

To stwierdzenie wielu doświadczonych graczy może z góry przekreślić i mówić, że piszę herezje. Bowiem sama ewolucja taka „zwykła” stworków w ogóle nie jest opłacalna, warto robić to z głową wówczas bardzo szybko możemy zdobyć doświadczenie. Za ewolucję Pokemona otrzymujemy 500 doświadczenia. Jeśli ewolucji Pokemona nie mieliśmy wcześniej to standardowo otrzymujemy kolejne 500 exp, więc wydaje się, że to całkiem niezły zarobek expa. Jednak istnieje pewne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli w bardzo prosty sposób,  a przy efektywny zdobyć kilkadziesiąt tysięcy doświadczenia. Zapraszam do lektury kolejnego akapitu w którym wyjaśniam o co konkretnie chodzi.

  1. Wykorzystaj mądrze Lucky Egg

Lucky Egg to specjalne jajka, które są niezwykle rzadkie – pierwsze zdobywamy awansując na 9 poziom, drugie na 10 lvl, trzecie na 15 lvl, a kolejne dwa na 20 poziom. Czasem też możemy je zdobyć przy PokeStopach jednak dzieje się to niezwykle rzadko.  Najwięcej doświadczenia będziecie zdobywać wówczas gdy hurtowo zaczniecie ewolucję swoich Pokemonów. Najlepiej wcześniej się przygotować zbierając odpowiednią ilość najsłabszych Pokemonów np. Pidgey’ów, Rattat czy Weedle i wraz z zapasem cukierków dla każdego stworka. Lucky Egg działa przez 30 minut i przez ten czas średnio zrobicie około 60 ewolucji więc daje nam to około 60 tysięcy doświadczenia (normalnie 500 doświadczenia jednak Lucky Egg podwaja tę liczbę). Możecie również tak kombinować by wykluwały Wam się również w tym czasie Pokemony z jajek najlepiej te 10 km wówczas dostaniecie za jedno wyklucie aż 2000 doświadczenia.

  1. Lure Module szybki sposób na dodatkowe doświadczenie

Kolejny sposób na szybsze zdobywanie doświadczenie jest mniej efektywny od wcześniejszego, jednak daje całkiem niezły efekt. Znajdźcie w swojej okolicy miejsce gdzie jest kilka PokeStopów blisko siebie i w każdym rzućcie Lure Module (jest to specjalny wabik, dzięki któremu do PokeStopów dla wszystkich graczy będą przychodziły Pokemony). Wówczas efekt będzie dodatkowo spotęgowany i będziecie mogli łapać ogromną ilość stworków w krótkim czasie, a co za tym idzie zdobędziecie dużo samych Pokemonów jak i doświadczenia.

Powyższe sposoby dają nam najwięcej możliwości zdobywania doświadczenia w Pokemon Go. Stosunkowo szybko możecie wbić kilka poziomów. A może Wy macie jakiś dobry pomysł na doświadczenie w Pokemon Go? Dajcie znać w komentarzach.

More Stories
Galaxy SIV w Polsce w dwóch wersjach