0

Jak zapewne dobrze wiecie „Rosja to stan umysłu” i naród ten nieraz udowodnił, że lubi chodzić własnymi ścieżkami. O Pokemon Go mówi się na całym świecie i zapewne przez dłuższy czas nadal będzie się mówiło, dlatego wiele firm, instytucji stara się budować zainteresowanie na fali sukcesu Nintendo.

Władze Moskwy doszły do wniosku, że stworzą alternatywną wersję gry o stworkach. Zamiast tytułowych Pokemonów mieszkańcy stolicy Rosji będą „łapać” bohaterów narodowych. Tak, dobrze przeczytaliście – bohaterów narodowych takich jak Ivan IV Groźny czy Puszkin. Tych będzie całkiem sporo do kolekcjonowania. Jak na razie wystartowała wersja testowa tejże aplikacji. Jednak finalnie cała platforma zostanie udostępniona już pod koniec sierpnia bieżącego roku.

Część polityków rosyjskich uważa, że Pokemon Go to element zachodniej taktyki, która ma na celu destabilizację polityki rosyjskiej i wywołania rewolucji w Rosji tuż przed wyborami parlamentarnymi (te mają się odbyć już we wrześniu). Dosyć śmiałe stwierdzenie, ale Franz Klintsevich (zastępca przewodniczącego rosyjskiego Komitetu Bezpieczeństwa i Obrony) idzie o krok dalej i chce by ograniczyć w Rosji korzystanie z Pokemon Go, właśnie ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

To, że kopie czy różne wariacje związane z Pokemon Go powstawać będą było pewne. Każdy chce uczknąć nieco tortu dla siebie, lecz trzeba wziąć pod uwagę jedno. Tylko Nintendo dysponowało, tak znaną marką, która tak dobrze nadawała się do takiej produkcji. Jednak deweloperzy mimo wszystko będą próbowali przygotować podobne aplikacje, czego dobrym przykładem jest ta rosyjska wersja. Możliwe, że niedługo zaleje nas lawina wszelkich podróbek, jednak z drugiej strony konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Netflix lekiem na całe zło VOD w Polsce?

Wcześniejszy wpis

Najlepszy aparat fotograficzny na wakacje?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy