Gorilla Glass 5 – jeszcze lepsze zabezpieczenie naszych telefonów

Gorilla Glass to aktualnie bezapelacyjnie najczęściej implementowane szkło zabezpieczające wyświetlacz w naszych telefonach. Zastosowano je już w ponad 1800 urządzeniach, co przekłada się na ogromną liczbę 4,5 miliarda użytkowanych smartfonów z Gorilla Glass na pokładzie. Teraz nadchodzi piąta generacja tego szkła.

Liczby robią wrażenie, a konkurencja jest w daleko w tyle. Jednak twórcy starają się cały czas ulepszać swoją technologię czego owocem jest piąta już generacja szkła Gorilla Glass. Według zapewnień Corning najnowsze szkło było projektowane przede wszystkim z myślą o zwiększeniu odporności na upadki. Jeśli ktoś miał wcześniej okazję sprawdzić jak wyglądać będzie jego smartfon po zderzeniu z asfaltem czy betonem to wie, że nie jest z najmilszy widok. Teraz upadek z wysokości 160 centymetrów nie powinien kończyć się tragicznie. Statystyki dostarczone przez Corning mówią o 80% skuteczności ocalenia ekranu przed zniszczeniem. Wzmocnienie szkła ma nie odbywać się kosztem grubości jak i jego przejrzystości.

Gorilla Glass 5 to kolejny dobry krok w stronę bezpieczeństwa naszych telefonów. Sam jednak czekam na czas w którym to zostaną zaimplementowane zupełnie nie tłukące się szkła. Wówczas bliskie spotkanie trzeciego stopnia z ziemią nie będzie powodować zniszczeń naszego telefonu. Mimo coraz lepszych technologii Gorilla Glass, dokupienie etui czy dodatkowej folii ochronnej uważam za niemal niezbędny zestaw do każdego smartfona.

More Stories
Manta zapowiada dwa kolejne tablety