LG Rolly – recenzja

Każdy, kto musiał kiedyś edytować tekst na tablecie lub smartfonie wie, że nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Dużo bardziej praktyczne jest użycie klawiatury fizycznej. LG stworzyło fajną, poręczną klawiaturę, którą podłączymy do każdego urządzenia, jednak nie jest ona bez wad.

Jakość wykonania oraz design

Największą zaletą klawiatury jest jej mobilność. Po złożeniu do postaci tuby ma wymiary 263 x 25,3 x 25,3 mm, dzięki czemu bez problemu włożymy ją do torby. Klawiatura została doskonale zaprojektowana. Gadżet w całości wykonany jest z plastiku.

Z przodu znajdziemy logo producenta. Natomiast  z tyłu znajduje się strzałka, która pomaga nam rozłożyć klawiaturę.  Klawiatura składana jest dzięki magnesom umieszczonym po bokach. Minusem dla niektórych może być to, że klawiatura nie ma sztywnej podstawy, co za tym idzie z LG Rolly najwygodniej będzie się korzystać tylko na twardej powierzchni. Cała klawiatura została zmniejszona w stosunku do normalnych urządzeń i ma trzy rzędy liter. Najwyższy rząd liter dzielony jest razem z cyframi.  Trochę nie wygodne rozmieszczenie, ale po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić.
Dodatkowo z tyłu mamy wysuwane podstawki, w których możemy umieścić nasz tablet czy też smartfon. Niestety nie mamy regulacji nachylenia, szkoda, czasami bardzo ułatwiłoby to pracę.
Klawiatura jest zasilana zwykłą małą baterią AAA. Bateria jest ukryta z tyłu urządzenia. Producent zapewnia, że bateria powinna nam starczyć na około 3,5 miesiąca pracy. Podczas testów nie udało mi się jej wyczerpać.

Parowanie

Sparowanie klawiatury z urządzeniem jest bardzo proste. Należy włączyć łączność Bluetooth w urządzeniu oraz wcisnąć skrót FN + Pair na klawiaturze. Później musimy wpisać kodu podany w komunikacie. Ma to na celu zapobiegniecie podłączenia do klawiatury niepożądanych osób. Po przepisaniu kodu można w pełni korzystać z klawiatury. Cały proces trwa kilkadziesiąt sekund, a każde kolejne połączenie, to kwestia jednego kliknięcia.

LG Rolly nie posiada żadnych przycisków do włączania. Klawiatura uruchamia się i paruje automatycznie w momencie, kiedy ją rozwijamy. Sam proces łączenia z nowym urządzeniem jest dziecinnie prosty – przytrzymujemy Fn + Pair, następnie na urządzeniu wybieramy naszą klawiaturę i wpisujemy na klawiaturze kod widoczny na ekranie i klikamy enter. Gadżet obsługuje funkcje podwójnego parowania, to oznacza, że w tym samym czasie możemy być podłączeni do dwóch urządzeń i tylko jednym skrótem klawiszowym przełączać się miedzy nimi.
DSC_0119

Podsumowanie

LG Rolly jest ciekawą propozycją dla osób, które często podróżują i nie zawsze chcą zabierać ze sobą laptopa. Dzięki LG Rolly wystarczy mieć smartfona lub tablet. Należy jednak pamiętać, że do pisania na niej, należy się przyzwyczaić z racji układu klawiszy. Dużym plusem jest tryb podwójnego parowania. Minusem jest to, że sprzęt jest giętki, więc pisanie na miękkiej powierzchni będzie sprawiać problem i będzie po prostu niewygodne. Klawiatura nie należy do najtańszych, kosztuje ok. 359 zł.

More Stories
vivo
Smartfon Vivo z…czterema aparatami frontowymi