0

 

Moja historia z urządzeniami mobilnymi  zaczęła się jak miałem ok. 8-9 lat.  Wtedy dostałem swoją pierwszą komórkę, taką  cegłę z wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą.  Był to Siemens C65, którego używałem chyba 2 lata. Później zapragnąłem mieć telefon z dotykowym ekranem, wybór padł na Samunga Wave 533, który był  pierwszym telefonem koreańskiego producenta z wysuwaną klawiaturą QWERTY oraz  działał na autorskim systemie Bada OS. Procesor 312 MHz i 128 MB RAM – szaleństwo. Można było  dzwonić, pisać SMS-y też się dało, nawet dało się grać w gry! Klawiatura QWERTY była świetna! Bardzo dobrze wspominam moją przygodę z Samsungiem Wave 533 i teraz po tych kilku latach bardzo żałuję, że go sprzedałem. W międzyczasie używałem także Samsunga Delphi oraz LG KP500, które nadal mam gdzieś na dnie szuflady.  Wtedy byłem fanem Samsunga i swojego pierwszego smartfona z Androidem  kupiłem także od koreańskiego producenta. Był to Samsung Galaxy S Duos, który stylistycznie nawiązywał  do Galaxy S III , działał pod kontrolą Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich i obsługiwał dwie karty SIM.
S Duos nie zagościł u mnie na długo.  Miałem go 6 miesięcy  i chciałem się go jak najszybciej  pozbyć.   Kolejnym moim smartfonem także był Samsung, a mianowicie Galaxy S3 Mini, który pozostał ze mną o 6 miesięcy dłużej niż S Duos. Ogólnie  na działanie urządzenia nie narzekałem. Wystarczał do podstawowych zadań. Działał pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean i nie było wcale lepiej względem 4.0.4 przez nakładkę  
TouchWizW końcu znudził mi się TouchWiz w S3 Mini  i postanowiłem zainstalować CyanogenMod. Nie miałem pojęcia jak się zabrać do tego, trochę czasu mi to zajęło. ale udało się!   Jednak nie byłem zadowolony z efektu i tego samego dnia  wróciłem do oficjalnego oprogramowania. Galaxy S3 Mini nadal działa i aktualnie korzysta z niego moja mama.
Moim aktualnym smartfonem jest chyba wszystkim dobrze znana Xperia M4 Aqua, którą kupiłem 6 miesięcy temu. Aktualnie korzystam z urządzeń testowych i Xperia gdzieś sobie leży. Jak dla mnie największym minusem jest  8 GB wbudowanej pamięci z czego ponad 4 GB zajmuje system.  Aktualnie mam wolny 1 GB pamięci i jest fajnie :D.

Jak znalazłem się na MobileWorld24?  
W wakacje 2015 roku przeglądając internet, zarejestrowałem się na pewnym forum o androidzie, na którym często się udzielałem i po pewnym czasie napisał do mnie Wojtek. Nie mam pojęcia czemu akurat  do mnie. Nigdy wcześniej nie myślałem o zostaniu redaktorem, ale teraz wiem, że był to dobry wybór.  Na MobileWorld24 piszę już prawie rok i  jest mi tutaj bardzo dobrze. Mam możliwość przetestowania najnowszego sprzętu, z każdej półki cenowej.  Pisanie tutaj jest w pewnym sensie odskocznią od nauki i  codziennego życia. Robię to co lubię, piszę o mobilnych technologiach. Mam nadzieję, że zostanę w redakcji  tak długo jak będę mógł. 

Pstryknij fotkę i wygraj smartfon TP-LINK Neffos C5

Wcześniejszy wpis

Z łezką w oku, czyli historia MobileWorld24.pl

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły