5

Informowałem wczoraj o oficjalnej premierze najnowszych członków rodziny Moto G – G4 i G4 Plus. Okazuje się że Lenovo trzyma w rękawie jeszcze jedną kartę, ale zdecydowanie trudno nazwać ją asem. Specyfikacja Moto G4 Play nie pozostawia wątpliwości że smartfon jest najsłabszą z proponowanych nowości, ale czy aż tak złą by niemalże ukrywać jej istnienie?

Na oficjalnej stronie poświęconej linii Moto G widnieją wszystkie trzy wspomniane modele, każdy z nich opatrzono identyczną etykietką “NEW” (nowy) i adnotacją o dostępności “Available Mid-Summer 2016” (połowa lata). Jednak na konferencji prasowej w Indiach przedstawiciele Lenovo nawet nie zająknęli się na temat Moto G4 Play, skupiając całą uwagę na jej dorodniejszych siostrach.

Z pewnością śmiałek który odważyłby się nazwać najskromniejszy wariant Moto G4 przełomowym naraziłby się na nieuchronną śmieszność. Szczególnie łatwo to dostrzec po skonfrontowaniu najistotniejszych parametrów G4 Play z “podrasowaną” wersją Moto G 2015:

Moto G4 PlayMoto G4 Play jako jedyną z nowych propozycji Lenovo wyposażono w łatwiejszy do zaakceptowania przez wielu nabywców 5-calowy wyświetlacz. Poza tym bardzo niewiele przemawia na jej korzyść. Sytuacji nie ratuje nawet Marshmallow 6.0.1, bowiem Moto G 2015 całkiem niedawno otrzymała aktualizację do najnowszej wersji Androida. Nie chcę już nawet wspominać o mało u nas znanej Moto G Turbo, czyli klonie Moto G 2015 (2 GB) ze Snapdragonem 615, którą obecnie w Indiach można nabyć za równowartość ok. 720 zł. Dla przypomnienia – tamże na ok. 780 zł wyceniono debiutującą Moto G4 Plus w uboższej wersji, charakteryzującą się bardzo podobnymi parametrami, jeśli nie liczyć 5,5-calowego ekranu Full HD.

Jedynym atutem Moto G4 Play może więc okazać się cena, chwilowo nieujawniona. W naszych realiach oznacza to co najmniej nieprzekroczenie bariery 700 zł, tyle bowiem należy aktualnie zapłacić za Moto G 2015 (2 GB) w sklepie posługującym się tytułem “autoryzowanego partnera Lenovo”. Jednak w obliczu silnej konkurencji w segmencie smartfonów o zbliżonych parametrach zdecydowanie rozsądniejszym posunięciem byłoby zejście z ceną jeszcze niżej.

Źródło: motorola.com

Co z tymi tabletami?

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S7 – ewolucja w dobrą stronę?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android