1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Lenovo na specjalnej konferencji w Indiach zaprezentowało kolejnego przedstawiciela popularnej linii średniaków – Moto G. Pojawi się on w dwóch wariantach (lub trzech, w zależności od punktu widzenia): Moto G4 i Moto G4 Plus.

Model G4 Plus będzie występował w dwóch odmianach, wyposażonych w różne ilości pamięci operacyjnej i masowej. Będą one naturalnie nieco inaczej wycenione, dlatego można nieco na siłę przyjąć że Moto G4 będzie miała trzy wcielenia.

Większość elementów specyfikacji jest wspólna i stanowi wyraźny postęp w stosunku do poprzedniej generacji. Nie wszyscy zapewne będą zachwyceni faktem że wyświetlacz w nowych Moto G znacząco urósł (5,5 zamiast 5 cali). Ale za to podwyższono jego rozdzielczość z 720p na 1080p. Pozostawiono natomiast tę samą ochronę – Gorilla Glass 3. Snapdragon 617 zapewni znaczący przyrost wydajności w porównaniu z wcześniej użytym Snapdragonem 410. Jednak dwukrotnie większa ilość podobnie taktowanych rdzeni Cortex-A53 i Adreno 405 zamiast 306 to nie wszystko. Istotne jest również wyższe taktowanie magistrali pamięci, zastosowanie wydajniejszego koprocesora DSP, a także obecność modemu LTE kategorii 7. Przewaga baterii 3000 mAh nad wcześniej użytą 2470 mAh może zostać zniwelowana przez zwiększony apetyt procesora i ekranu. Identycznym elementem jest również przednia kamerka o rozdzielczości 5 Mpx.

O wyjątkowości Moto G4 Plus ma zadecydować przede wszystkim główny aparat, w którym zamiast dość standardowych 13 Mpx (G4) zastosowano przetwornik OmniVision 16 Mpx z pojedynczymi czujnikami o rozmiarze 1,3 μm. Nie bez znaczenia jest również obecność czytnika linii papilarnych osadzonego w kwadratowym przycisku Home. Ostatnim elementem różnicującym poszczególne wersje nowej Moto G są rozmiary pamięci. Podstawowy model i skromniejszą z wersji Plus wyposażono w 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, natomiast “lepszego” Plusa – odpowiednio w 3  i 32 GB.

Trzeba przyznać że jak na “średniaka” Moto G4 przedstawia się bardzo obiecująco i bez wątpienia w najgorszym wypadku zachwyci przynajmniej Grzegorza Cichockiego, który wyrażał się pochlebnie o ubiegłorocznej Moto G, zarówno w wydaniu z 1 GB RAM jak i z dwukrotnie większą pamięcią.

O powodzeniu debiutantów zadecydują jednak przede wszystkim ceny, które na naszym rynku pozostają chwilowo nieznane. Przybliżoną prognozę można jednak oprzeć o ujawnione ceny w Indiach, które w przeliczeniu wynoszą dla obu modeli Plus ok. 780 i 860 zł (debiut rynkowy podstawowej wersji nastąpi później i jej ceny na razie nie ujawniono). Jednak bardziej realny dla nas obraz wyłania się z cen zaproponowanych w Wielkiej Brytanii: ok. 950 zł za G4 i ok. 1100 zł za G4 Plus.

Źródło: Android Authority

Mobilne okazje 13.05.2016

Wcześniejszy wpis

Co z tymi tabletami?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android