0

Wśród aplikacji w sklepie Google Play znajdziemy takie, które pomogą nam w utrzymaniu zdrowego trybu życia. Jedne pozwalają nam zliczać ile kalorii i mikroelementów zjedliśmy, a drugie przypomną nam o tym, by wypić odpowiednia ilość wody, a jeszcze inne pomogą nam w ćwiczeniach. W tym zestawieniu przedstawię cztery aplikacje, które przypadły mi do gustu i usprawniają mi prowadzenie zdrowego stylu życia.

Dieta i trening [link]

Dieta i trening to jak sama nazwa wskazuje aplikacja, która pomoże nam w trakcie diety i treningu, a konkretnie policzy ile kalorii zjedliśmy/spaliliśmy, a także policzy nasz bilans kaloryczny. Posiada bogatą bazę produktów, gotowych dań oraz ćwiczeń. Dodatkowo oferuje w łatwy sposób dodanie własnego dania, produktu lub własnego zestawów treningowego. Na podstawie naszego wzrostu, wagi i wieku aplikacja ustali nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie zabrakło również miejsca na nasze pomiary, czyli wagę, obwody w poszczególnych miejscach ciała. Pozwala to na uważne śledzenie zmian w naszym ciele, na przykład czy nasz biceps urósł czy wręcz przeciwnie. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze. Design jest kolorowy i miły dla oka, co pozytywnie wpływa na jej odbiór.

FatSecret [link]

Ta aplikacja oferuje większość tych samych funkcji, co Dieta i trening, lecz jest bardziej rozbudowana. Ma bogatszą bazę żywności i ćwiczeń. Oferuje dodatkowe funkcje, takie jak kalendarz diety z miesięcznym podsumowaniem oraz kontroler wagi. Niestety, zabrakło możliwości zapisania pomiarów obwodów naszego ciała. Trzeba dodać, że wszystkie dane są synchronizowane z naszym kontem Google, co pozwala na dzielenie się osiągnięciami ze społecznością. Nie zabrakło możliwości synchronizacji również z Google Fit. Interfejs aplikacji jest intuicyjny i przyjemny w używaniu. Fajnym dodatkiem jest możliwość zmiany motywu pomiędzy 11 wariantami, dzięki temu każdy dopasuje sobie wygląd do własnych upodobań.

Caynax Home [link]

Cayanax Home to aplikacja, która w wersji podstawowej posiada 4 zestawy treningowe. Po wykupieniu wersji Pro otrzymamy możliwości dodawania nowych planów treningowych. Caynax oferuje asystenta głosowego, który informuje nas, jakie ćwiczenie będzie wykonywane, które powtórzenie wykonujemy i tak dalej. Asystent głosowy jest bardzo dobrą funkcją, ponieważ niczym trener personalny, zajmuje się informowaniem nas o ćwiczeniach, co powinno nas motywować do solidnego wykonywania treningu.

Water Drink Reminder [link]

Dzięki tej aplikacji zapewnimy naszemu organizmowi odpowiednie nawodnienie. Aplikacja na podstawie naszej wagi określa ilość wody, jaką powinniśmy przyjąć w ciągu dnia. Powiadamia nas o tym by napić się wody, po czym dodajemy, jaką ilość wody wypiliśmy. Ogólnie aplikacja jest przydatna, ponieważ utrzymanie odpowiedniej gospodarki wodnej w naszym organizmie jest bardzo ważna.

 

Podsumowując, aplikacji, które pomogą nam w dbaniu o zdrowie jest bardzo dużo. To jest tylko namiastka tego, co możemy znaleźć w sklepie Google Play. Aczkolwiek te cztery najbardziej przypadły mi do gustu, dlatego gorąco polecam 🙂

Czy plany Intela obejmują Atomową zagładę?

Wcześniejszy wpis

Aktualna fragmentacja Androida

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać