2

Około pół roku temu testowałem Moto G3 w wersji podstawowej z 1 GB RAM link. Twierdziłem, że urządzenie działa nadzwyczaj dobrze, jednak często występowały przerysowania interfejsu, jak i samych aplikacji (wiadomo, im więcej aplikacji w tle tym więcej przerysowań). Nie będę się skupiał na każdym aspekcie telefonu, ponieważ jest to dokładnie to samo co w wersji z 1 GB. Skupię się na wydajności i…designie, ponieważ dostałem wersję białą.

Design

W listopadzie posiadałem Moto G w wersji czarnej. Cieszyłem się z tego (może dlatego, że kilka dni później dostałem różową Xperie Z5C :P). Byłem niespełna rozumu będąc wtedy szczęśliwy. Wersja biała jest…piękna. Nie wiem czemu, ale odczucia w korzystaniu są kompletnie inne (tak, dalej mówię o kolorze telefonu). Z resztą, sami zobaczcie:

Wydajność i system

Skok wydajnościowy czuć już w pierwszych minutach korzystania. Jest to zasługa dodatkowego, ale jakże potrzebnego 1 GB RAMu. Sam system, który aktualnie jest w wersji 6.0 (plus dla Motoroli za szybkie aktualizacje) nie zabiera go sporo dzięki dobrej optymalizacji. Gdy porównamy wyniki w Antutu, gdzie Moto G3 z 1 GB uzyskała: 22768 pkt. wersja z 2 GB: 30381 pkt. musimy zauważyć różnice. Jednak rozumiem ludzi, którzy w benchmarki nie wierzą (tak samo jak ja). Więc jak działa w praktyce telefon? Lepiej niż dobrze. Swobodne przełączanie się między aplikacjami, kartami w Chrome itp. jest szybkie – nie występują przerysowania. Należy wspomnieć, że wersja ta została wyposażona w szybszą pamięć, gdzie odczyt jest o około 15% większy, a zapis aż 2-3 razy większy. Dodatkowo, mamy tutaj 16 GB wbudowanej pamięci ( w wersji mniejszej było jedynie 8 GB), którą możemy rozszerzyć o kartę microSD.

Czy warto?

To zależy czego oczekujemy i kiedy kupujemy. Aktualnie ja ten telefon polecam, szczególnie w opisywanej dzisiaj wersji. Telefon jest dobrze wykonany (także jest wodoodporny), posiada bardzo dobry aparat oraz dostaje w miarę szybko aktualizacje systemowe. Urządzenie spokojnie dotrzyma Ci kroku w każdych warunkach. Jednakże, niedługo nastąpi premiera nowych Motoroli, w tym Moto G, a należy przypomnieć, że według plotek, każdy nowy smartfon Motoroli będzie posiadał skaner odcisku palca.

Pyrkon 2016 – relacja

Wcześniejszy wpis

Microsoft Lumia 550 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły