Mi Fit po Polsku!

Xiaomi w końcu pomyślało o naszym kraju, gdzie fascynacja ich produktami jest co raz większa i wprowadza sporą aktualizację do Mi Fit, a w nim język polski.

Mi Fit to aplikacja niezbędna do obsługi opaski fittnesowej – Mi band (1S), a także do specjalnej, inteligentnej wagi. Niestety, aplikacja nie była dostępna oficjalnie w naszym, ojczystym języku. Kilka dni temu weszła aktualizacja podnosząca aplikacje do wersji 2.0, a w niej nasz język.

Screenshot_20160416-143919

 

Jednak to nie koniec zmian! Cały interfejs został przemodelowany. Stał się wygodniejszy, łatwiejszy, ale także bardziej spłaszczony. Nie znajdziemy już tam przeróżnych podmenu itd. jak poprzednio. Całość działa na zasadzie przewijania na boki, tak jak np. w Facebook Messenger. Pierwsza z nich „status” wyświetla duży okrąg z liczbą zrobionych kroków. Zaraz pod okręgiem znajdują się informacje o ostatnim śnie, pomiarze tętna, zmiany wagi naszego ciała (możliwe tylko z wagą od Xiaomi) oraz wykres przedstawiający liczby zrobionych kroków w ostatnich dniach. Po kliknięciu na poszczególne informacje, wyświetlą nam się przeróżne wykresy, statystyki itp.

Screenshot_20160416-143927

Kolejną kartą jest „Powiadomienia”. To tam ustawiamy kiedy i jak ma wibrować nasza opaska. Dodatkową opcją jest powiadamianie o przychodzącym SMSie (wcześniej to działało tylko z zewnętrzną aplikacją do tych wiadomości), jednak tutaj wystąpił u mnie błąd. Wibracje dublowały się innymi komunikatorami tekstowymi.

Screenshot_20160416-143931

Ostatnią kartą jest nasz profil Mi Fit. Znajduje się tam nasza średnia kroków i inne ogólne statystyki. Tam możemy podłączyć inne urządzenie od Xiaomi.

Całość zmian oceniam na celujący. Interfejs jest bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. No i przede wszystkim po Polsku.

Link to aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health

 

More Stories
samsung galaxy note 8
Samsung Galaxy Note 8 z aktualizacją do Androida Pie 9.0 oraz One UI