0

Według najnowszych doniesień, Apple podpisało 3-letni kontrakt na dostawy wyświetlaczy od Samsunga. Koreańczycy dostarczą duże ilość komponentów do produkcji kolejnych urządzeń Appla.

Od dawna wiadomo, że Apple i Samsung mimo zdrowej, rywalizacji są również partnerami w biznesie. Koreańczycy od kilku lat dostarczają części przeznaczone do nowych iPhone’ów i wygląda na to, że i tym razem będzie tak samo. Chińska gazeta Wall Street Journal powołuje się na swoje źródła, według których Samsung podpisał 3-letnią umowę z Apple na dostawy ekranów AMOLED.

Nowy raport nie zawiera w sobie dużej ilości szczegółów, aczkolwiek pozwala na wyjaśnienie, jakiego rozmiaru i jaką ilości wyświetlaczy, firma Apple zamówi od Samsunga. Źródła WSJ podają, że Samsung ruszy z produkcją, co najmniej 100 milionów paneli o wielkości około 5,5-cala – to daje jasno do zrozumienia, że prawdopodobnie trafią one do iPhone ’a 7S Plus. W przypadku zwykłej wersji niestety nie wiemy jeszcze, czego konkretnie możemy się spodziewać. Bardzo możliwe, że Apple zdecyduje się na ponowne użycie ekranów o wielkości 4,7-cala. Na przestrzeni lat mniejszy z iPhone’ów, co prawda posiadał tendencję do powiększania, jednak w ostatnim czasie model SE zmienił dotychczasową politykę firmy.

Oprócz Samsunga, Apple miało prowadzić rozmowy również z Sharpem, JDI, AUO oraz LG. W przypadku firm innych niż Samsung, firma z Cupertino stawiałaby na wyświetlacze stworzone w technologii OLED – moim zdaniem wybór AMOLEDa będzie dużo lepszą decyzją, chociaż inni mogą się z tym nie zgodzić. Oprócz ekranów AMOLED, amerykański gigant może wykorzystać kolejne kontakty oraz umowy biznesowe do zamówienia paneli OLED, które pozwolą zagiąć wyświetlacz na bokach oraz nieco skopiować rozwiązania znane ze smartfonów linii Galaxy Edge. W tym przypadku jednak możemy tylko wysuwać przypuszczenia, a więcej konkretów dowiemy się najprawdopodobniej na corocznej konferencji WWDC w czerwcu.

Źródłó.: [1]

Kindle Oasis rewolucją w e-czytaniu?

Wcześniejszy wpis

Zagadkowa aktualizacja P8 Lite

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy