ZeRound

MyKronoz ZeRound – Szwajcarski Smartwatch

Szwajcarska firma MyKronoz dodaje do swojej oferty pierwszy model zegarka z okrągłym, kolorowym wyświetlaczem dotykowym. ZeRound, bo o nim mowa, wspierany jest przez Siri i Google Now, dzięki czemu możemy używać go do wydawania komend głosowych bez względu na to czy korzystamy z iOS-a czy Androida.

Okrągły, kolorowy wyświetlacz TFT zastosowany w MyKronoz ZeRound cechuje się rozdzielczości 240 x 204 pikseli. Zegarek posiada trzy warianty interfejsu, w tym klasyczny cyferblat. Zegarek ZeRound oferuje użytkownikowi podstawowe funkcje, które znaleźć można w konkurencyjnych produktach, czyli: wskazywanie godziny, obsługę powiadomień, odczytywanie wiadomości tekstowych, monitorowanie treningu i jakości snu, zliczania kroków, licznik spalonych kalorii, ustalenie planu dnia czy funkcje odnajdywania telefonu. (Ostatnia z tych funkcja może działać na zasadzie alarmu, który uruchamia się, gdy tylko połączony ze smartwatchem telefon znajdzie się w promieniu dalszym niż 10 metrów od niego.) Warto nadmienić, że MyKronoz ZeRound nie tylko sygnalizuje przychodzące połączenia, ale także pozwala na wykonywanie rozmów. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Może również pełnić funkcję pilota do sterowania odtwarzaczem muzyki czy pilota do robienia zdjęć smartfonem zamocowanym na selfisticku.

Smartwatch wyposażono w 3-osiowy akcelerometr i baterię 300 mAh. ZeRound może wytrzymać do trzech dni bez ładowania (czas ten skraca się do 2,5 godziny przy ciągłym prowadzeniu rozmowy). Akumulator ładuje się do pełna około 60 minut. Zegarek od MyKronoz ZeRound na polskim rynku zadebiutuje na przełomie maja i czerwca tego roku, a sugerowana cena detaliczna ustalona została na 469 złotych.

Źródło.: [1]

More Stories
BlackBerry podzieli los Nokii?