8

Ponownie recenzuje zegarek Motorola Moto 360 II generacji, jednak teraz w wersji większej, męskiej 46 mm. Obydwie wersje (42 mm i 46 mm) mają o wiele więcej różnic, niż może się zdawać. Podstawową jest…bateria. Ale o tym później.

Zawartość pudełka i specyfikacja

Pudełko wersji większej nie różni się bardzo w stosunku do wersji mniejszej. Jedynie plastikowe, przezroczyste wieko zostało spłaszczone. Również użyto kolorów bardziej stonowanych. W środku, oprócz zegarka oczywiście, znajdziemy dock do ładowania i kabel USB. Są tam też jakieś papierki.

tabla360man

Ponownie, sercem urządzenia jest Snapdragon 400 1.2 GHz, za układ graficzny robi Adreno 305. Do dyspozycji dostajemy 512 MB RAM oraz 4 GB ROM. Wyświetlacz ma 1,56 cala o rozdzielczości 360×330 pikseli (233 ppi). To wszystko zasila bateria o pojemności 400 mAh.

Jakość wykonania i design

Podobnie jak wersji mniejszej, tak i tutaj koperta została wykonana ze stali nierdzewnej, jednak jest to kolor srebrny. Na tarczy zastosowano szkło hartowane Gorilla III generacji. Pod zegarkiem także zastosowano szkło, aby ukryć pulsometr. Pasek został wykonany ze skóry. Tutaj jest o wiele lepszy niż w wersji żeńskiej. Jest grubszy, za czym idzie lepsza wytrzymałość. Ma kolor brązu wchodzącego w czerwień. Na godzinie drugiej znajduje się przycisk z wytłoczonym logiem Motoroli, który ma kilka zastosowań. Koperta jest wodoodporna (IP67).

Ekran

DSC_0190

Wyświetlacz w zegarku jest prawie okrągły. Został mały pasek wycięty na dole ekranu, aby schować tam czujnik światła. Mogli pomyśleć dłużej nad tym i umieścić go gdzieś indziej. Przez to przeróżne tarcze czy aplikacje są ucięte. Średnica 46 mm to naprawdę sporo, jednak dzięki temu wszystko jest czytelne, nawet z odległości. Co prawda, tak wielki zegarek może rzucać się w oczy, ale nie jest to minusem. Niestety, jest to matryca IPS. Podczas wyświetlania godziny na czarno-białym ekranie świecą się wszystkie piksele, a nie tylko niektóre jak w Amoledach. Na rogach ekranu obraz się trochę rozmywa (pewnie przez dziwne zakończenie szkła). Kolory, jak i kąty widzenia są dobrej jakości. Jasność stoi także na wysokim poziomie. Szkoda trochę, że wyświetlacz został przykryty szkłem Gorilla 3 generacji, a nie szkłem szafirowym. Gorilla jest bardziej podatne na zarysowania niż wcześniej wymienione szafirowe.

Bateria

Bateria w większej Motoroli Moto 360 II generacji jest o 100 mAh większa niż w wersji mniejszej. To naprawdę jest wielki pozytyw. Na ciągle podświetlonym ekranie 1,5 dnia to nie problem, można wytrzymać nawet 2 dni. Bez funkcji ciągłego podświetlania wynik można przedłużyć do nawet 2,5 dnia. Liczby wyglądają całkiem dobrze, jednak od zegarka wymaga się o wiele więcej w tym zakresie. Niestety, to jeszcze nie te czasy. Urządzenie ładuje się za pomocą ładowarki indukcyjnej. Podczas ładowania zegarek pokazuje tylko godzinę, nie można z niego korzystać. Proces ten trwa maksymalnie 1,5 godziny.

Oprogramowanie

Działanie systemu opisałem tutaj: LINK. W skrócie, zegarek działa na Android Wear 6.0.1, który obsługuje język polski oraz polskie komendy. Interfejs został podzielony na 1+3 sekcji. Pierwsza to home z zegarkiem, w następnych kolejno znajdują się: aplikacje, kontakty, skróty do szybkich funkcji. System działa dosyć sprawnie i szybko. Czasami są przestoje przy włączaniu aplikacji, ale nie jest to irytujące.

Podsumowanie

Zegarek Moto 360 II generacji dla mężczyzn to urządzenie udane. Jest przede wszystkim bardzo ładny i wygodny. Dobrze pasuje do ubrań eleganckich, jak i luźnych. Czy warto mieć smartwatch? Tutaj każdy ma swoje prywatne zdanie. Jak chcesz mieć urządzenie tego typu to ten zegarek nie będzie złym wyborem.

Samsung Galaxy Xcover 3

Wcześniejszy wpis

HTC 10 – obietnica na którą niecierpliwie czekam

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Smartwatche