0

Leica to marka kultowa wśród fotografów, dobre „dziesiąt” lat temu nie miała sobie równych jeśli chodzi o fotografię i aparaty fotograficzne. Aktualnie zeszła trochę do cienia tworząc przede wszystkim wysoce wyspecjalizowaną optykę do różnego rodzaju sprzętu laboratoryjnego czy geodezyjnego, a dziś tak na dobrą sprawę optykę tę można tylko znaleźć w sprzęcie Panasonica przeznaczonym dla szerszego odbiorcy.

Jednak już niedługo ten stan rzeczy się zmieni, bowiem Huawei rozpoczął współpracę z Leicą, czego owocem ma być świetny aparat w nadchodzącym smartfonie chińskiego producenta. Wiemy, że już w przyszłym tygodniu światu zostanie zaprezentowany oficjalnie następca Huawei P8, więc będzie to świetna okazja by pochwalić się również efektem współpracy  z marką Leica. Informacje, które otrzymaliśmy do tej pory są bardzo enigmatyczne i mówią jedynie, że w najnowszym telefonie Huawei’a zobaczymy dwie soczewki Leica, które wprowadzą nową jakość do zdjęć wykonywanych smartfonem. Czas pokaże jakie fotki będzie „strzelał” nowy flagowiec Huawei.

Osobiście cieszę się z  takiej współpracy, bowiem do tej pory różnie bywało z chińskimi smartfonami jeśli chodzi o aparat. Często producenci skupiali się na bebeszkach w postaci mocnego procesora, dużej ilości pamięci RAM, a obiektywy traktowali po macoszemu przez co trudno znaleźć wśród czołówki rankingów smartfonów dla fotografów urządzenie chińskiego producenta. Miejmy nadzieję, że przy premierze nowego flagowca Huawei się to zmieni, a konkurencja będzie musiała mocniej przyłożyć się do tego aspektu przy projektowaniu kolejnych flagowców.

Źródło: informacja prasowa

LG G5 and Friends – nowy niezależny moduł

Wcześniejszy wpis

Tanie rozmowy (i nie tylko) w telefonach na kartę

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy