2

Motorola Moto 360 2 generacji to już kolejny zegarek z Android Wear od amerykańsko-chińskiego producenta. A jako, że testuje najbardziej męską wersję, czyli Women Rosen Gold, to testy powinny być jak najbardziej ciekawe. Zapraszam 🙂

Zawartość pudełka i specyfikacja

Pudełko zegarka od Motoroli prezentuje się naprawdę ciekawie. Box został stworzony nie na bazie prostopadłościanu, a na bazie walca. Na samej górze ujrzymy przezroczysty plastik. Został tak wykonany, aby móc zobaczyć nasz zegarek bez otwierania. Pod tą podstawką na zegarek, znajdują się ładnie ułożone: ładowarka jednoczęściowa micro USB i podstawka dokująca do ładowania. Są tam też jakieś papierki.

tabelamoto360

Sercem urządzenia jest Snapdragon 400 1.2 GHz, układ graficzny Adreno 305, 512 MB RAM, oraz 4 GB ROM. Wyświetlacz ma 1,37 cala o rozdzielczości 360×325 pikseli. Bateria ma zaledwie 300 mAh.

Jakość wykonania i design

Zegarek Motorola Moto 360 II generacji przeznaczonej dla kobiet, został wykonany w okrągłą kopertę (42 mm) wykonanej z metalu. Smartwatch ma kolor złoty, wraz ze złotym, skórzanym paskiem. Pasek ten jest strasznie cienki, oraz szybko się niszczy i brudzi. Jednak bardzo łatwo się go wymienia. Pomimo tego, że koperta zegarka jest wodoodporna (IP67), to pasek z wodą radzi sobie źle (w końcu jest skóra). Na godzinie drugiej znajduje się jedyny przycisk fizyczny. Zostało na nim wytłoczone logo Motoroli. Guziczek służy do kilku rzeczy, do włączania, wybudzania jak i jako klawisz home. „Pod” zegarkiem znajduje się tafla szkła na czarnym tle, w którym zostały zatopione czujniki np. pulsometr.

Ekran

Wyświetlacz w zegarku jest prawie okrągły. Został mały pasek wycięty na dole ekrany, aby schować tam czujnik światła. Mogli pomyśleć dłużej nad tym i umieścić go gdzieś indziej. Przez to przeróżne tarcze czy aplikacje są ucięte. Średnica 42 mm idealnie pasuje dla kobiet (chociaż istnieje też taka wersja męska). Niestety, jest to matryca IPS. Podczas wyświetlania godziny na czarno-białym ekranie świecą się wszystkie piksele, a nie tylko niektóre jak w Amoledach. Na rogach ekranu obraz się trochę rozmywa (pewnie przez dziwne zakończenie szkła). Kolory, jak i kąty widzenia są dobrej jakości. Jasność stoi także na wysokim poziomie. Szkoda trochę, że wyświetlacz został przykryty szkłem gorilla 3 generacji, a nie szkłem szafirowym. Gorilla jest bardziej podatne na zarysowania niż wcześniej wymienione szafirowe.

Bateria

Bateria mniejszej Motoroli 360 II generacji to pięta Achillesa. Na ekranie ciągle podświetlonym maksymalny wynik jaki udało mi się uzyskać to niecałe 24 godziny. Na wyłączonej funkcji ciągłego podświetlania ekranu uzyskałem około 1,5 dnia. Jednak, daje plus za bardzo wygodne ładowanie. Wystarczy położyć zegarek w doku, a ładowanie natychmiastowo się zacznie. W międzyczasie będzie nam pokazywać godzinę, oraz poziom naładowania w okręgu. Nie możemy wtedy korzystać z zegarka, przesuwanie na boki zmienia jedynie kolor wyświetlanego obrazu. Ładowanie trwa nieco ponad godzinę.

Oprogramowanie

Urządzenie działa na systemie Android Wear w wersji 6.0.1, która obsługuje język polski. Zasady działania tego systemu jak i tarcze wyjaśnił Mateusz TUTAJ, także zapraszam do jego lektury. Ja wole się skupić na języku polskim. Dzięki niemu smartwatch ma w ogóle sens w naszym kraju. Spokojnie możemy powiedzieć „OK Google” i to w łatwiejszym dla polaków akcencie – amerykańskim. Pokaże nam się zdanie ‘Mów teraz’. I zaczynamy nasze komendy. Może być to: Wyślij SMS do mama…Co jest na obiad? albo: Przypomnij mi Kupić ziemniaki i piwo. Komend jest wiele. Dodatkowo, kilka dni temu wyszła aktualizacja języka polskiego, dzięki której wydawanie poleceń jest szybsze i wygodniejsze, a także jest więcej komend. Trzeba pamiętać, że nie zawsze system zrozumie nasza odmianę np. Karolina, Karoliny, mama, mamy. Na start mamy zainstalowaną jedynie aplikację Moto Body. Zasadę działania ma podobną do Google Fit czy Endomondo.

Podsumowanie

Zegarek Moto 360 II generacji dla Kobiet to zegarek przede wszystkim piękny. Dobrze pasuje do ubrań eleganckich, jak i luźnych. Czy jest funkcjonalny? Tu raczej trzeba zacząć dyskusję o tym, czy w ogóle smartwatch taki jest. Z tego powodu, nie wypowiem się, czy zakup tego urządzenie jest jak najbardziej OK, czy to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Mobilne okazje 18.03.2016

Wcześniejszy wpis

Głośniki GOCLEVER niebawem trafią na rynek

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Smartwatche