0

Jaki średni zysk mają producenci ze sprzedaży urządzenia? Który producent prezentuje się najlepiej?

W porównaniu zostały wzięte pod uwagę marki: Sony, Apple, HTC, Samsung, LG  Microsoft Mobile. Jak można się domyślić, na rynku dominuje firma Apple, która ze sprzedaży jednego urządzenia ma największy zysk. W tym zestawieniu przedstawię, jak prezentują się te firmy. Rozbieżność między najlepiej a najsłabiej zarabiającym producentem jest spora, ale o tym później. Niektóre marki mają ujemny zysk ze sprzedaży jednego urządzenia. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka: wysokie koszty produkcji i marketingu, niski popyt i cena na urządzenia.

Średnia cena sprzedawanych urządzeń prezentuje się następująco:

Producent

Jak widać z wykresu, Apple ma prawie cztery razy większą średnią cenę telefonu w porównaniu do Microsoft Mobile. Na drugim miejscu plasuje się firma Sony, która osiągnęła bardzo dobry wyniki, mimo głębokiego kryzysu po zmianie strategii i zmniejszeniu ilości produkowanych urządzeń.

Średni zysk pochodzący ze sprzedaży jednego urządzenia:

Producent

Średni zysk za jedno urządzenie Apple jest ponad 7 razy większy niż u Sony. Jednak, to właśnie firma Sony może się pochwalić największym zarobkiem wśród wszystkich producentów smartfonów z Androidem na pokładzie. Jak widać, LG, Microsoft Mobile i HTC wyszli na minus. Czym to jest spowodowane można się domyślić.

Chciałbym nawiązać do zmiany polityki Firmy Sony, która mnie zainteresowała. Czasy, kiedy w ofercie Japończyków można było zakupić tanie i mało wydajne urządzenia minęły. Niektórzy z Was z pewnością pamiętają takie modele jak Xperia X8 czy Xperia Neo V, które wcale nie należały do urządzeń wysokiej klasy i można było je nabyć w cenie do 500 zł. Teraz odnaleźć urządzenie w takiej kwocie w ofercie Sony jest dosyć ciężko, bez problemu jednak poradzimy sobie z tym, mając dwukrotnie większy zasób gotówki. Rezygnacja z wypuszczania low-endowych smartfonów odbiła się pozytywnie na wynikach sprzedaży Japończyków, co obrazują statystyki. Ostatnio Sony sprzedaje mniej, ale zarabia więcej.

 

Galaxy S7 i S7 Edge sprzedawane z ciekawymi dodatkami przy okazji zostają pobite rekordy przedsprzedaży

Wcześniejszy wpis

Wireless Charger – test taniej chińskiej ładowarki indukcyjnej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły