2

Ostatnio przeczytałem ciekawostkę, z której dowiedziałem się, że na telefonie znajduje się więcej zarazków niż na desce klozetowej. Jak widać, problem natury higienicznej jest spory. Trzeba coś z tym zrobić. Ale co? Przetrzeć alkoholem? Dosyć nie poważne, biorąc pod uwagę delikatność telefonu. Może jakiś specjalistyczny środek? Tak! Takie rozwiązanie proponuje nam polski producent 3MK.

Opakowanie

Opakowanie ma pojemność 50 ml. Na buteleczce znajdziemy krótką instrukcję obsługi, korzyści z korzystania z żelu i dumny napis MADE IN POLAND. Brakuje mi trochę jakiegoś plastikowego opakowania, do którego można by butelkę włożyć, ale to szczegół.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jak korzystać?

Na ściereczkę z mikrofibry lub delikatną chusteczkę, należy nałożyć trochę żelu. Jeden “strzał” powinien spokojnie wystarczyć. Wcieramy to w nawierzchnię do wyczyszczenia ruchami kolistymi. Gdy już rozprowadzimy środek, suchą częścią chusteczki/ściereczki czyścimy powierzchnię ruchami kolistymi. Szybko zauważymy, że żel zaczyna sam znikać.

A jakie nawierzchnię można czyścić? Według producenta, powinno się czyścić ekrany i folie ochronne. Jednak czy tylko tyle? Nie! Spokojnie możemy wyczyścić inne elementy jak cały tył telefonu, oko aparatu, czy nawet rzeczy niezwiązane z technologią. Możecie sobie nawet wyczyścić okna, ale dosyć drogo to może wyjść 🙂

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Reasumując…

Żel, pomimo dziwnie kojarzącej się konsystencji, naprawdę daje radę. Nie pozostawia żadnych smug, brudu, a za to pozostawia wyświetlacz, czy inną nawierzchnię miłą w dotyku i przyjemny zapach :). Normalnie, można go zakupić za jakieś 11 zł, jednak udało mi się na promocji wyrwać w Empiku za 5 zł/opakowanie. Za takie pieniądze to bajka. Polecam każdemu, kto chce utrzymać swój telefon w czystości.

Dziękuje @BezPretekstu za powiedzenie mi o nim :).

Microsoft DT-904 – test ładowarki indukcyjnej

Wcześniejszy wpis

Android N jednak na Nexusie 5 oraz Nexusie 7 (2013)?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria