0

Huawei P8 podczas testów, bardzo spodobał się Mateuszowi (LINK). Był telefonem udanym. Nie odstawał od czołówki, a jednocześnie nie zniechęcał ceną. Chiński producent przygotowuje się do konferencji, która ma być 5 kwietnia. Głównym, zaprezentowanym urządzeniem będzie Huawei P9.

Huawei P9 Lite Render prasowy

Huawei P9 Render prasowy

Huawei P9

Specyfikacja podstawowej wersji Huawei P9 prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości FullHD,
  • Procesor Kirin 950, układ graficzny Mali T-880,
  • 3 GB RAM, 32 GB ROM,
  • Dwa tylne aparaty 12 MPX,
  • Bateria 3900 mAh,
  • Android w wersji 6.0.1,
  • Czytnik linii papilarnych.

Jak widać, telefon prezentuje się nieźle. Nie próbuje być na siłę “najlepszym telefonem na rynku”, a jednocześnie nie odstaje od konkurencji. Jestem ciekawy podwójnego aparatu tylnego, który może być czymś rewolucyjnym w świecie smartfonów, chociaż LG G5 również posiada dwa tylne aparaty.  Bardzo ważną cechą będzie ogromna bateria, która może wyprzeć wcześniej wspomnianego G5, ale także Galaxy SVII.

To nie koniec przecieków…

Przecieki mówią jeszcze o następcy bardzo sławnego w Polsce Huawei P8 Lite, który analogicznie będzie nazywał się P9 Lite. Smartfon będzie się, przede wszystkim, cechował obecnością Snapdragona 650. Jego cena ma wynosić niewiele ponad 1000 zł.

huawei-p8-lite-

P8 Lite

Huawei pracował także nad innymi wersjami P9 – Premium i Max. Obydwa mają posiadać mocniejszy procesor Kirin 955, jak i 4 GB RAM. Do wielkości nie jesteśmy jeszcze pewni, ale na pewno będzie to ponad 6 cali. Obydwie wersje mają kosztować ponad 2 tysiące złotych.

Huawei-P8-Max-1

P8 Max

Reasumując…

Konferencja zapowiada się nad wyraz dobrze. Urządzenia, które zostaną tam zaprezentowane, będą ciekawą, jak i dobrą alternatywą dla telefonów od bardziej znanych marek, które pokazywały swój sprzęt na MWC w Barcelonie. Czekam z niecierpliwością na prezentacje 🙂

źródło: androidauthority.com

Aktualizacje dla Xperii już udostępnione!

Wcześniejszy wpis

Facebook Messenger (wreszcie) z Material Design!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android