1

Facebook Messenger to, bez wątpienia, jeden z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce. Korzysta z niego praktycznie każdy, kto ma smartfona. Styl Material Design wszedł w życie ponad roku temu, a aktualizacja nastąpiła dzisiaj. Jak trudno nie zauważyć, Facebook ma dosyć spory poślizg.

Zmiany w komunikatorze Facebooka zaczęły się już jakiś czas temu. Zaczęto od możliwości zmiany koloru wiadomości i zmiany nazwy nadawcy i adresata. Następnie dodano możliwość korzystania z wielu kont, w jednej aplikacji na raz (spore ułatwienie dla Youtuberów). Kilka dni temu, nawet dodano możliwość udostępniania piosenki ze Spotify bezpośrednio z Messengera!

Plotki o Material Design zaczęły się bardzo dawno. Ba! Nawet, około miesiąc temu, przez moment był inny wygląd, który nawiązywał do MD, ale był całkiem inny od obecnego, od dzisiaj.

Messenger od Google

Messenger od Facebook

Nie trudno zauważyć, że Messenger czerpie z Messenger. Tak, napisałem to dobrze. Chodzi mi o Messenger od Google, służący do wiadomości SMS. Co jednak nie można odebrać za wadę. Aplikacja wygląda ładnie, spójnie i minimalistycznie. Czysta definicja Material Design. Dymki czatu nie zostały ruszone, jednak takowej potrzeby nie było, ponieważ wyglądają OK.

Messenger od Google

Messenger od Google

Ostatnia tak duża zmiana interfejsu zaszła w roku 2013, kiedy to dodano motyw obecny jeszcze do wczoraj. Jest to aktualnie największa zmiana w tej aplikacji, która zaszła w ostatnich miesiącach. Jestem z niej zadowolony. Program wygląda jak najbardziej OK, chociaż nie każdemu mojemu znajomemu się spodobał nowy wygląd. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia tak duża aktualizacja Messengera.

Znamy datę premiery telefonu Huawei P9!

Wcześniejszy wpis

Aktualna fragmentacja Androida

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Aplikacje