0

Sony podczas konferencji zaprezentowało kilka ciekawych konceptów oraz  trzy nowe modele z linii X.  Są to: flagowy model Xperia X Performance,  Xperia X  oraz XA. W nowej serii znajdziemy aparat fotograficzny, który został stworzony przy udziale inżynierów projektujących lustrzanki Sony Alfa. Został zmieniony mechanizm autofocusa, który działa tak, aby było możliwe szybkie wykonanie zdjęcia. Urządzenia pomimo podobnej nazwy różnią się od siebie specyfikacją oraz wyglądem.

Xperia XA

Będzie to prawdopodobnie najtańsze  z zaprezentowanych urządzeń. Smartfon wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli a jego sercem jest  MediaTek MT6755. Xperia XA posiada dwa aparaty fotograficzne, główny o rozdzielczości 13 Mpx oraz przedni 8 Mpx. Telefon ma 2GB pamięci RAM oraz akumulator o pojemności 2300 mAh. Na dane użytkownika przeznaczono 16GB. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. W modelu XA  ekran wypełnia większość przedniego panelu z niewielką, cienką ramką. Tył urządzenia wykonany jest z plastiku, a ramki z aluminium.

 

Xperia X

Smartfon także został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, ale o  rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. W tym modelu sercem jest sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 650 wspomagany  przez 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB. Z tyłu umieszczono 23 Mpx matrycę Exmor z technologią szybkiego wyostrzania Prediction Hybrid, a z przodu 13 Mpx kamerę do wideorozmów. Smartfon posiada akumulator o pojemności 2620 mAh. Całą specyfikacje uzupełnia czytnik linii papilarnych. Ten model również pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

 

Xperia X Performance

Jest to najbardziej wydajny model, znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 820 wspomagany przez 3GB pamięci RAM.  Smartfon wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 23 Mpx aparat główny,  13 Mpx kamerkę do wideorozmów oraz 32GB pamięci wbudowanej na dane użytkownika.  Urządzenia posiada także odrobinę większą baterię – 2700 mAh. Sony Xperia X Performance jako jedyny z zaprezentowanych wczoraj modeli  posiada certyfikat IP68. Także ten model działa z Androidem  w wersji 6.0 Marshmallow.

 

Obudowa modeli X oraz X  Performance została wykonana z metalu. Poza tym smartfony są podobne do poprzednich modeli producenta. Do sprzedaży smartfony mają trafić w czerwcu 2016 roku.
Przedsprzedaż:
Xperia X – 299  euro.
Xperia XA –  599 euro.
Xperia X Performance – 699 euro. Smartfon prawdopodobnie nie będzie dostępny na niemieckim rynku.

Sony dodatkowo zaprezentowało Xperia Ear, Eye, Projector i Agent. 

Xperia Ear

Jest to słuchawka Bluetooth i NFCktóra ma być  asystentem głosowym.  Będzie mogła odczytać lub napisać dyktowaną przez użytkownika wiadomość, wyszukać  w sieci co będziemy chcieli.  Bezprzewodowa słuchawka jest  zabezpieczona przed działaniem wody zgodnie z IPX2 i posiada baterię, która ma wytrzymać cały dzień. Xperia Ear ma  pojawić się na rynku w lecie bieżącego roku. Cena jeszcze nie jest znana.

 

Xperia Eye

Jest to koncept kamerki z szerokokątnym obiektywem, którą można łatwo przymocować do ubrania.  Eye ma  sferyczną soczewką, dzięki której ma dokładnie pokazać wszystko wokół nas. Inteligentna technologia migawki pozwala na wykrywanie twarzy oraz głosu.

Xperia  Projector

Koncept umożliwia projekcję obrazu na dowolnej jasnej powierzchni. Xperia Projector reaguje na dotyk, głos i gesty tak samo jak reaguje na to smartfon.  Xperia Projector póki co jest jedynie tylko konceptem i nie wiadomo kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Xperia  Agent

Jest to także koncept osobistego asystenta, który dostarczy użytkownikowi przydatne informacje i komunikaty oraz zapewni kontrolę nad sprzętami domowymi. Agent również rozpoznaje  głos i reaguje na komendy.  Osobisty asystent ma być wyposażony w kamerkę oraz rzutnik, aby mógł wyświetlać informację na jakieś  powierzchni.

Prezentacja Xperia Ear, Eye, Projector i Agent.

Źródło: Sony, mobileworldcongress, xperiablog

 

 

 

 

Smartfony ze średniej półki od HTC: Desire 530, 630 oraz 825 (MWC 2016)

Wcześniejszy wpis

HTC One A9 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android