1

Od dziecka interesowałem się dobrą muzyką, którą zaszczepił we mnie mój tata. Jest ona nieodłączną częścią mojego życia – to moja pasja. Zawsze sięgam po sprzęt muzyczny z górnej półki, a przy tym codziennie mam styczności z wysokiej jakości sprzętem muzycznym, takich firm jak: Sennheiser, Sony, JBL, Yamaha, LDM itp. Z doświadczenia muzycznego wiem, że dobra muzyka wiąże się z wysokiej jakości sprzętem, a co za tym idzie – z wysoką ceną. Czy aby na pewno?

Ostatnio będąc w sklepie, w którym można kupić wiele rzeczy (od ubrań, przez przedmioty codziennego użytku do elektroniki), natknąłem się na słuchawki, które mi się bardzo spodobały. Jednak patrząc na cenę trochę się zniechęciłem. Zakupiłem słuchawki Sound Tech-a z myślą, że pewnie nie spełnia moich wymagań, że prawdopodobnie to pieniądze wyrzucone w błoto. Jednak byłem w błędzie.

Zawartość zestawu oraz technikalia

Pudełko prezentuje się dobrze oraz estetycznie. Składa się z dwóch części, papierowej tekturki oraz plastikowej wkładki. Słuchawki zostały ułożone schludnie, co sprawiło pozytywne wrażenie. Ogólna jakość opakowania jest zadowalająca. Dobrze zabezpiecza sprzęt. Nie ma się tu do czego przyczepić. W opakowaniu nie ma nic po za słuchawkami, brakuje nawet broszury informacyjnej.  Trudno się temu dziwić, w końcu to sprzęt za 10 złotych.

Specyfikacja sprzętu od Sound Tech-a nie odstaje od innych, a prezentuje się ona tak:

  • Neodymowy przetwornik 40 mm
  • Impedancja: 32Ω
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20000 Hz
  • Czułość: 110 dB/mW
  • Długość przewodu: 1,1 m
  • Wejście: Jack 3,5 mm

Jakość wykonania oraz design

Słuchawki cechują się bardzo ciekawym designem. Połączenie czarnego i czerwonego koloru jest bardzo ładne. Do tego dochodzą srebrne akcenty loga i nazwy firmy. Materiał jaki został użyty do ich wykonania to najzwyklejszy plastik, który jest śliski i błyszczący, co zapobiega rysowaniu i zbieraniu odcisków. Kabel natomiast jest bardzo cienki i delikatny, w miejscu rozdwojenia znajduje się kawałek plastiku pokrytego gumą, który wzmacnia to miejsce. Wszystkie elementy są spasowane dobrze. Oczywiście, pojawiają się pewne niedociągnięcia, ale jak za tę cenę to można to przeżyć.

 

Jakość dźwięku

Po ośmiu latach intensywnego obcowania z muzyka, mój słuch jest bardzo wyczulony. Zwracam szczególną uwagę na barwę dźwięku, w każdej z wysokości tonów. Basy w tych słuchawkach są bardzo ”soczyste” i nie trzeszczą. Bardzo mnie to zdziwiło, bo w słuchawkach za 100 złoty potrafiły zatrzeszczeć. Górne tony są prawie tak równie dobre, jak niskie, nie gryzą w ucho i przyjemnie się ich słucha. Słuchawki dobrze radzą sobie z tłumieniem odgłosów dochodzących z zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, jakość dźwięku w tych słuchawkach stoi na wysokim poziomie, mimo tak niskiej ceny.

Słuchawki a komfort korzystania

Korzystanie z tych słuchawek jest bardzo przyjemne. Dzięki regulowanym pałąkom, słuchawki nie spadają i dobrze leżą na uchu, a zarazem są bardzo lekkie. Przy długim używaniu uszy się nie męczą, co pozwala na długi korzystanie. Porównując je do swoich pozostałych zestawów słuchawkowych, mogę powiedzieć, że są to najwygodniejsze słuchawki z jakich dotychczas korzystałem.

Podsumowanie

Dzięki tym słuchawkom przekonałem się, że nie zawsze wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością. Okazuje się, że nawet za 10 złoty można kupić dobre słuchawki. Te są stworzone do codziennego użytkowania i cieszenia się muzyką z telefonu lub odtwarzacza Mp3. Do korzystania na sprzęcie studyjnym są za słabe – szybko mogły by się spalić. Na pewno zagoszczą u mnie na dłużej i chętnie będę używał ich codziennie. Z czystym sumieniem mogę je polecić.

Samsung Galaxy A5 (2016) SM-A510F – recenzja

Wcześniejszy wpis

Microsoft Lumia 950 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria