Koniec Snapdragona 400 i nowa era…. Wear 2100!

Qualcomm zabrał się za łatanie dziury na rynku układów produktów noszonych. Pierwsze rozwiązanie jest dedykowane głównie… zegarkom.

Producenci smartwatchy, którzy chcieli korzystać z podzespołów Amerykańskiego giganta mogli umieszczać w swoich urządzeniach tylko Snapdragona 400 z dwoma lub czterema rdzeniami. Jednak był on stworzony wyłącznie z myślą o smartfonach. Teraz Qualcomm przedstawili układ, który jest o 30% mniejszy oraz będzie zużywał o 25% mniej energii w porównaniu do swojego poprzednika.
snapdragon_wear-2100-layered-smartwatchSnapdragon Wear 2100, bo pod taką nazwą przedstawiony został nowy układ, będzie w dwóch wersjach. Pierwsza z nich na swoim pokładzie ma moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Druga natomiast jest wyposażona dodatkowo w energooszczędny modem LTE, co pozwoli na samodzielne funkcjonowanie zegarka (rozmowy telefoniczne, odpowiadanie na sms-y itd.) Wear 2100 wykorzystuje cztery rdzenie Cortex-A7 o taktowaniu 1.2 GHz oraz grafikę Adreno 304, którą wspiera OpenGL ES 3.0.

Liczę, że nowy układ zrewolucjonizuje rynek smartwatchy i sprawi, że w końcu zegarki nabiorą większego znaczenia w technologicznym świecie.

 

More Stories
Pocophone F2 bez notcha?