1

Razem z telefonem HTC One A9 dostałem słuchawki RC-E295. które na aukcjach internetowych kosztują nie więcej niż 30 zł. Czy będą to słuchawki dobre? Czy tylko pierdziawki z odpustu?

Zawartość zestawu

Zestaw nie zawiera wiele. Jedynie to co potrzebujemy. Mianowicie znajdziemy tylko: słuchawki oraz 4 pary czerwonych gumek w różnych rozmiarach. Jedna para gumek była już nałożona na sprzęt, natomiast reszta znalazła się przezroczystej folii.

Jakość wykonania oraz design

Same słuchawki to oczywiście plastik (niczego innego za 30 PLN nie można się spodziewać). Jest on średniej jakości, oraz niezbyt śliski, przez co będzie mógł się rysować. Podobnie jest wykonany mikrofon z przyciskiem odbierania połączeń (oraz stopowania muzyki). Natomiast miejsce, w którym kabel się rozdziela się na dwie części został użyty plastik o wiele lepszej jakości, lekko gumowany, podobnie jak przy wyjściu Jack. Kabel jest płaski, dzięki czemu nie będzie się plątać. Jednak jest on bardzo cienki i nie wystarczająco sztywny, co powoduje u mnie negatywne uczucie (może się przerwać w przyszłości). Słuchawki są lekkie, dzięki czemu leżą wygodnie w uchu oraz nie wylatują. Jako słuchawki dokanałowe bardzo dobrze tłumią dźwięki z otoczenia, chociaż dokupienie do nich pianek poprawiłoby tą cechę.
Wygląd słuchawek jak najbardziej na plus. Czarne słuchawki z czerwonymi akcentami to po prostu bardzo dobre połączenie. Może się to podobać osobom młodym jak i dorosłym. Do tego płaski kabel, co daje nam piękne i nowocześnie wyglądające słuchawki.

Jakość muzyki

Bez obaw mogę stwierdzić, że to najważniejszy aspekt dla 99% czytelników. Przypomnijmy ile kosztują te słuchawki: 25 – 30 zł. Toż to niewiele więcej od ‘pierdziawek’ na odpuście, nie mogą być dobre! Korzystałem z wielu słuchawek (zdarzały się w tej cenie jak i o wiele droższe). Z czystym sercem powiem, że gdybym miał kupować teraz tanie słuchawki to by były te. Jakość muzyki jak za takie pieniądze jest genialna. Bassy są mocne (czasem się wydaje, że są zbyt mocno podbite) oraz brzmią dobrze. Góra wypada gorzej od bassów, jednak nadal jest to dobry wynik. Wiadome jest, że jak się przesiądziecie na słuchawki z wyższej półki (chociażby polskie Snaby) to różnice usłyszycie, ale nie będzie to tak wielka jak wam się wydaje.

Podsumowanie

Reasumując, słuchawki od HTC to udany produkt. Są idealne dla osób, które poszukują dobrze wyglądających i oczywiście dobrze grających słuchawek w jak najniższej cenie. Każdy kto nie chce wydawać dziesiątek złotych na słuchawki powinien być zadowolony. Ja ze szczerym sercem polecam te słuchawki 😉

Asus Transformer T300F – recenzja

Wcześniejszy wpis

Dla BlackBerry Android staje się pieśnią przyszłości

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria