9

Chwilę temu Jan Kowalski podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z zapewnieniem smartfonowi dodatkowej ochrony przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Alternatywą dla ekranowych folii i zbierających ciosy etui mogą być urządzenia fabrycznie uodpornione na brutalne traktowanie. I tu pojawia się dość ciekawa propozycja GOCLEVERA – model Quantum 2 500 Rugged.

Ciekawa, bo pomimo zastosowania dość typowych wzmocnień konstrukcji udało się utrzymać gabaryty obudowy w sensownych ryzach, dzięki czemu 5-calowy smartfon nie osiąga monstrualnych rozmiarów, charakterystycznych dla wielu konkurencyjnych rozwiązań. Porównajmy Quantum 2 500 Rugged z dwoma innymi modelami telefonów wyposażonymi w identyczny wyświetlacz (720 x 1280) i dość podobnie wycenionymi: “zwykłym” Meizu M2 i “pancernym” Krüger&Matz Drive 3.

Meizu M2 – 140,1 x 68,9 x 8,7 mm

Quantum 2 500 Rugged – 150,7 x 78,1 x 13,3 mm

Krüger&Matz Drive 3 – 160 x 83 x 18,3 mm

Cudów nie ma i opancerzony GOCLEVER jest mniej więcej o centymetr wyższy i szerszy od pozbawionego wzmocnień Meizu. Ale już na tle konkurencyjnego “pancerniaka” wypada bardzo korzystnie, bijąc go o niecały centymetr w pionie i ok. pół centymetra w poziomie. Stosując jeszcze inny punkt odniesienia można przyjąć, że wymiary Quantum 2 500 są zbliżone do wielu typowych smartfonów z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Naturalnie nie dotyczy to grubości, ale pewnym usprawiedliwieniem staje się masywne szkło chroniące wyświetlacz (2,8 mm) i imponująca bateria o pojemności 5000 mAh, która zresztą może służyć jako powerbank.

Smartfon GOCLEVERA łączy z Meizu M2 wiele cech wspólnych: bliźniaczy procesor MediaTek MT6735P (4 x Cortex-A53@1 GHz), 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wbudowanej i aparaty o dokładnie takich samych nominalnych parametrach (13 i 5 Mpx). Jeśli tylko nie zastosowano przesadnie ślamazarnego modułu pamięci flash, wymieniony powyżej zestaw komponentów powinien zapewnić płynną pracę Androida 5.1 i większości aplikacji, nie wyłączając sporej ilości gier, dla których GPU Mali-T720 powinien być wystarczającym wsparciem.

Quantum 2 500 Rugged spełnia wymagania normy IP65, co oznacza że jest całkowicie odporny na pył, można go bezkarnie zalać lub opłukać pod kranem, natomiast należy unikać dłuższego zanurzenia. Smartfon jest już do nabycia w cenie 799 zł, co przy okazji oznacza że spokojnie mógłby uzupełnić publikowane wcześniej zestawienia niedrogich urządzeń z dużą ilością RAM i z dużymi bateriami.

Źródło: informacja prasowa

Szkło hartowane na wyświetlacz? Naprawdę warto.

Wcześniejszy wpis

Asus Transformer T300F – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android