3

Huawei P8 Lite, nieco odchudzona wersja aktualnego flagowca wiodącego chińskiego producenta smartfonów, zdobył sobie w naszym kraju sporą popularność. Nic w tym dziwnego skoro sprzętowe cięcia okazały się nieznaczne, a cena na wolnym rynku od dłuższego czasu utrzymuje się na atrakcyjnym poziomie. Nie bez znaczenia okazała się też powszechność urządzenia w ofercie operatorów. Nawiasem mówiąc, wiele miesięcy temu smartfon do tego stopnia przykuł moją uwagę, że pozwoliłem sobie poświęcić mu odrębny krótki artykuł.

Do wczorajszego popołudnia (28 stycznia) plany aktualizacji oprogramowania “lekkiego” P8 stały pod znakiem zapytania. Huawei w oficjalnych komunikatach na ogół nie uwzględniał tego modelu w swoich harmonogramach. Prowadzone na forach spekulacje na temat ewentualnej aktualizacji oparte były na pogłoskach i korespondencji z przedstawicielami firmy, z której trudno było wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Jednakowoż właśnie wczoraj na stronie fanklubu Huawei Polska pojawiło się zaproszenie do wzięcia udziału w testach Androida Marshmallow przygotowywanego z myślą o Huawei P8 Lite. Na wstępie dwie złe wieści. Po pierwsze, do testów mogą się zgłaszać wyłącznie posiadacze modeli pozbawionych operatorskich dodatków, co zresztą wydaje się dość oczywiste. Po drugie, zanim wiadomość o testach dotarła do mnie i zanim zdążyłem się nią tu podzielić, zdążyło już upłynąć nieco czasu i obawiam się że na wysłanie przez zainteresowanych użytkowników zgłoszenia może być odrobinę za późno, szczególnie że liczbę testerów ograniczono do 100.

Oczywiście nie zapominam o pozytywnych aspektach związanych z potwierdzeniem aktualizacji przygotowywanej dla zgrabnego i dobrze wyposażonego “średniaka”. Powody do zadowolenia mają z pewnością dotychczasowi posiadacze P8 Lite, również ci którzy nabyli smartfona wraz z abonamentem (tyle że będą musieli zapewne nieco dłużej poczekać). Osoby rozglądające się za nowym urządzeniem zyskują dodatkową interesującą propozycję do rozważenia. Huawei zaś ma szansę na poprawę swojego wizerunku, bowiem wcześniejsza polityka aktualizacyjna firmy często pozostawiała wiele do życzenia.

Huawei Nexus 6P już jest dostępny w Polsce

Wcześniejszy wpis

Najdziwniejsze telefony świata, part VI

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android