3

Huawei Watch to pierwszy smartwatch, którego testuję.  Imponuje on luksusowym wyglądem i płynnym działaniem  Urządzenie jest dostępne w kilku wersjach  kolorystycznych. Ja testuje wersję z czarną kopertą i czarnym paskiem. Nie jesteście pewni czy warto wydać tak dużą kwotę na smartwatcha? Zapraszam do  przeczytania poniższej recenzji. 

Zawartość pudełka i specyfikacja

Tutaj także jak w przypadku Huawei P8, pudełko dopracowane jest w każdym stopniu.
Na początku trzeba wyjąć pudełko z czarnego, kartonu ochronnego.  Pod tym kartonem ochronnym znajduje się czarny, pokryty skórą sześcian. Po otwarciu tego pudełka zobaczymy zegarek i poduszkę, w którą otoczony jest zegarek. Pod poduszką znajduje się instrukcja i ładowarka, która jest biała z dodatkami srebrnego metalu.  W ładowarce znajduje się magnes, dzięki któremu Huawei Watch nie spadnie podczas ładowania.

Sercem urządzenia jest Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości pracy 1,2 GHz, układ graficzny Adreno 305, 512 MB pamięci operacyjnej RAM, oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Huawei zastosował 1,4-calowy, okrągły wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Specyfikację dopełniają moduły łączności bezprzewodowej. Pełną specyfikację znajdziecie w tabeli poniżej:

hw_464812-horz

 

Jakość wykonania oraz design

Huawei Watch został wyposażony w okrągłą kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej. Wymiary koperty to 42 x 32 x 11,3 mm. Waga zegarka to jedyne 61 g.
Zegarek, który otrzymałem do testu ma czarną kopertę i czarny, skórzany pasek.  Na około wyświetlacza znajdują się nacięcia, które pełnią tylko funkcję stylistyczną. Po prawej stronie koperty znajduje się fizyczny przycisk,  z którego można korzystać na  trzy sposoby: przytrzymując, wciskając  lub klikając dwa razy.  Tymi sposobami możemy włączyć ustawienia zegarka, wybudzić lub go wygasić.  Jak już wspomniałem koperta Huawei Watch została wykonana ze stali nierdzewnej 316L kutej na zimno. Minusem czarnego, skórzanego paska jest to, że po jakimś czasie w miejscu zapięcia zagina się. Jest to jednak nieuniknione  kupując smartwatcha ze skórzanym paskiem.  Huawei posiada wodoszczelną kopertę (IP67).
Na wewnętrznej części zegarka znajdziemy sensor odpowiedzialny za pomiar tętna i cztery punkty stykowe, które pozwalają na podłączenie ładowarki.

Ekran

Smartwatch został wyposażony w 1,4- calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 286 ppi. Ekran zegarka został pokryty szkłem szafirowym.  Nie zauważyłem pojedynczych pikseli, podczas codziennego użytkowania.   Całkiem duży wyświetlacz pozwala na wygodne korzystanie z Android Wear. Z widocznością w słońcu także nie było problemu. Do czytania powiadomień  i sprawdzania godziny jasność była na tyle dobra, że nie musiałem użyć trybu Sunlight.

Bateria

Jest  to słaba strona Huawei Watch.  Huawei zastosował akumulator o pojemności 300 mAh. Zegarek jest w stanie wytrzymać bez ładowania  maksymalnie 2 dni, a przy intensywnym użytkowaniu smartwatch wytrzyma  1,5 dnia.  Do ładowania otrzymujemy stacje dokującą, która ma wbudowany magnesem, dzięki któremu zegarek nie spadnie z ładowarki i się nie naładuje. Ładowanie Huawei Watch trwa około godziny.

Oprogramowanie

System Android Wear współpracuje z Androidem i iOS’ em. Aby wszystko zadziałało  potrzebna jest aplikacja Android Wear dostępna za darmo w Google Play lub App Store.

Android 4.3 (lub nowszy).
iOS 8.2 (lub nowszy).
DSC_0109

Zainstalowany na Huawei Watch to Android Wear w wersji 5.1.1.
Android Wear nie jest dostępny w języku polskim.  Jednak nie powinno to być dla nikogo problemem.  Zegarek pokazuje godzinę, a gdy dotkniemy ekranu lub wykonamy gest ręką, ekran bardziej się rozświetla.   Usługa Google Now uzupełnia Android Wear. Bez  niej nie byłoby dostępnych większości funkcji.   Listę aplikacji zobaczymy po przeciągnięciu palcem z prawej do lewej strony.  Kolejne  przeciągnięcie ukaże nam listę kontaktów.   Jeśli przeciągniemy z górnej krawędzi wyświetlacza do dolnej naszym oczom ukaże się menu szybkich ustawień, w którym znajduje się tryb teatralny – ekran jest całkowicie wygaszony.  Gdy dłużej przytrzymamy palcem na tarczy zegarka, będziemy mogli zmienić w prosty sposób tarcze zegarka.
W ustawieniach zegarka możemy  zmienić jasność ekranu,  tarcze zegarka, wielkość czcionek, włączenie i wyłączenie gestów nadgarstkiem. Znajdziemy tam również ustawienia Wi-Fi, podłączenie urządzeń Bluetooth, tryb samolotowy, tryb dla osób niedowidzących,   przywrócenie zegarka do ustawień fabrycznych,  zresetowanie, wyłączenie oraz informacje o systemie.
Zegarek liczy kroki tylko wtedy gdy idziemy, a nie jeśli jedziemy na rowerze czy też samochodem. Jest także wyposażony w pulsometr, który mierzy nasz puls podczas ćwiczeń.
Huawei ma domyślnie zainstalowane Fitness Tracking, Daily Tracking i Endomondo. Aplikacje kontrolują nasz trening.

TARCZE ZEGARKA
W Huawei Watch znajdziemy dużo zainstalowanych fabrycznie tarcz. Od eleganckich do sportowych.  Tarcze możemy zmienić z poziomu smartfona lub jak już wspomniałem z poziomu z zegarka.

Podsumowanie

Huawei Watch nie należy do najtańszych inteligentnych zegarków na rynku, za najtańszą wersję przyjdzie nam zapłacić 1 700 zł. Jednakże kupując Huawei Watch otrzymujemy bardzo dobrze wykonany, minimalistyczny zegarek. Największą i chyba jedyną wadą jest czas pracy na baterii.  Huawei Watch to według mnie najlepiej wyglądający smartwatch dostępny na polskim rynku. Urządzenie będzie dobrym wyborem dla osoby, która potrzebuje funkcjonalnego i eleganckiego smartwatcha.  Jak wam podoba się Huawei Watch?

Zdjęcie wyróżniające –  GSMArena.com

Powerbank Cellular Line 2200 mAh

Wcześniejszy wpis

Mobilne okazje 15.01.2016

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Smartwatche