mudita

Najdziwniejsze telefony świata, part III

W ramach 3 odsłony traktującej o dziwacznych komórkach i smartfonach, czeka nas bliskie spotkanie z kolejną grupą nietuzinkowych telefonów.

Siemens Xelibri  – jeśli ktoś pamięta jeszcze, że Siemens produkował kiedyś komórki, to czy pamięta również, że w 2003 popełniono i skierowano do sprzedaży tak dziwaczną serię? Odważny eksperyment Siemensa i niesłychana klapa. W zamyśle stylowe, miały pełnić rolę biżuterii i zostały zaprojektowane przez sławnych designerów – dzisiaj żaden nie chce się do nich przyznać, ciekawe czemu.. Poniżej na zdjęciach cała rodzina Xelibri – mimo, że lista jest mocno subiektywna, to obiektywnie trzeba przyznać, że tylko model oznaczony numer 7 jakoś się jeszcze broni na tle reszty rodzeństwa.

xelibri

Samsung Serene – na myśl przychodzi mi połączenie budzika, albo damskiego lusterka z klawiaturą ze starych telefonów stacjonarnych. Ewentualnie pudełko z pudrem. Gruby, kwadratowy, niewygodny i przede wszystkim brzydki. Zadziwiające są początki Samsunga, który obecnie jest jednym z największych graczy na mobilnym rynku.

serene

Ericsson R380 – jeden z pierwszych smartfonów na początku  XXI wieku. Ten powstały w 2000 roku dziwoląg posiadał dotykowy ekran schowany pod odchylaną klawiaturą, organizer, przeglądarkę WAP czy pocztę email. Mimo monochromatycznego wyświetlacza, z powodzeniem wykonywał wszystkie dotykowe polecenia. Must have każdego prawdziwego businessmana sprzed 15 lat.

sams

Vertu Signature Cobra – kolejny przedstawiciel komórek z półki premium. Zazwyczaj Vertu zachwyca swoim wyglądem i wykonaniem, ale w tym przypadku poniosło francuskiego jubilera, który odpowiedzialny był za projekt. Jeszcze bardziej poniosło radę nadzorczą akceptując takie dzieło. Telefon wygląda jak klasyczne Vertu otoczone żelkowym wężem lub hinduskim beloczkiem.

vertu

Motorola Aura – limitowany model, świetnie wykonany, bo pokryty stalą oraz diamentami. Okrągły, czerwony ekran wysokiej rozdzielczości jak na tamte czasy, Mimo bycia kontrowersyjnym, trzeba przyznać, że jest naprawdę ładny. Nie odniósł wielkiego sukcesu m.in. ze względu na cenę i ograniczoną liczbę. Ogólnie wydaje się być całkiem udanym, ale i tak trafia na niniejszą listę. W ramach ciekawostki: można ją znaleźć na aukcjach w Polsce, a cena zaczyna się od 2 tysięcy złotych. Sam chętnie kupiłbym taką Motorolę, ale ta cena..

aura

Samsung Galaxy Beam – stosunkowo młody model w porównaniu z resztą zestawienia. Na pierwszy rzut oka normalny smartfon jakich w portfolio Samsunga jest pełno. Górną krawędź urządzenia okupuje projektor potrafiący wyświetlić obraz wielkości 50 cali. Bardzo ciekawy pomysł na przeglądanie galerii zdjęć czy nagranego filmiku. Pomysł w stylu kamer cyfrowych Sony, które też mogą pochwalić się wbudowanym projektorem. Niestety w tym przypadku 15 lumenowa lampa nie dała rady i efekt był mizerny.

beam

Samsung Bang & Olufsen Serenata – prawdziwe muzyczny telefon stworzony dzięki wsparciu firmy Bang & Olufsen. Sprzęt powstał z myślą o audiofilach z zasobnym portfelem. Z tylnej części wysuwał się duży i mocny jak na tak małe urządzenie głośnik, do tego nie można niczego zarzucić w kwestii jakości wykonania. Mimo wszystko wygląda bardziej na pilot jaki dodaje się obecnie do Smart TV Samsunga niż komórka.

bang

More Stories
Microsoft przejmuje Nokię za 7.2 mld dolarów